Microsoft chce być lepszy od Samsunga? Elastyczność będzie rewolucyjna

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-12

Microsoft porzucił mobilny rynek, jako producent smartfonów. Pozbył się Nokii, zamknął Windows Mobile (Phone) i czerpie zyski z udostępniania swoich usług. Jednak, co jakiś czas można usłyszeć, że firma się zbroi na premierę inteligentnego telefonu z prawdziwego zdarzenia, bez żadnych kompromisów. W przypadku plotek znaczy to tyle, co nic, więc ciężko się ekscytować „Surface Phonem”, skoro słyszy się o nim tyle, że będzie. Takie „nasłuchiwanie” trwa już dobrych kilka lat, więc podchodzimy do niego z dystansem.

Jednak zdobywanie patentów to coś zupełnie innego. W tym wypadku nie mamy do czynienia z najnowszym pomysłem Microsoftu, bo został on złożony w stosownym urzędzie 9 listopada 2016 roku i określa „Urządzenie mające obszar ekranu na zawiasie sprzężony z innymi obszarami ekranu”. Brzmi to pokrętnie, prawda? W takim razie zobaczcie szkice:

Nie da się ukryć, że potrzeba dużej wyobraźni, aby stworzyć coś takiego. Niewątpliwie patent Microsoftu jest zbliżony do tego, co chce stworzyć Samsung, czyli łączenie wyświetlaczy tak, aby razem tworzyły urządzenie w stylu tabletu. 

Zobacz też: Giganci nieoficjalnych modyfikacji odchodzą na emeryturę.

Na koniec tradycyjnie przypominam – patenty mają to do siebie, że można nimi walczyć. Jeśli producent uzyska zgodę na dany pomysł, to wcale nie musi z niego korzystać. Wystarczy, że w przyszłości ktokolwiek stworzyć zbliżone urządzenie, a walka w sądzie się rozpocznie. Przykre, ale tak działa biznes na najwyższym szczeblu.

źródło: Phone Arena • Bart

  Zamiast telefonu 150x70x9 mm bedziemy miec 75x70x18. Czy to taka wielka roznica biorac pod uwage, ze bedzie on bardziej skomplikowany w produkcji i mniej trwaly ?

 • Luk Knysza

  Gdyby powstał smartfon wielkości i grubości dowodu to nawet gdyby na baterii działał krótko to dla mnie byłby lepszy niż smartwach i smartfon.

 • MishastY

  Eh… Elastyczne telefony…. A gdzie ta elastyczność ? Składane to tak. Właściwie trudno o coś elastycznego z prawdziwego zdarzenia. Wszystko co może się kryć za rogiem będzie składane i tyle. Albo z dwoma wyświetlaczami albo z jednym, który ten elastyczny kawałek będzie miał na zawiasie. Nazywajmy rzeczy po imieniu…

 • haVoc vulTure

  Te niedorajdy z m$ nic nie stworza, oni tylko psuja.

  • Aqua

   Dokładniej to psuje hindus nutella, którego robota przypomina sabotaż