Google Glass są napędzane przez układ z 2011 roku

Mateusz Gadzina Mateusz Gadzina Newsy
google-glass

Mimo tego, że Google Glass trafiło już do kilku szczęśliwców, w oficjalnej specyfikacji wciąż jednak brakowało paru istotnych danych. Dzięki wykorzystaniu narzędzi programistycznych przeznaczonych dla telefonów i tabletów opartych na Androidzie ICS jednemu z posiadaczy Google Glass udało się wyciągnąć kilka informacji wcześniej nie publikowanych przez firmę z Mountain View.

Jay Lee, bo o nim mowa, podał trochę więcej detali dotyczących inteligentnych okularów od Google. Działają one na Androidzie Ice Cream Sandwich 4.0.4 i korzystają z TI OMAP 4430, dysponującym dwoma rdzeniami. Podobny układ zastosowany był m.in. w Samsungu Galaxy SII (I9100G).  Do dyspozycji developerów oddano także 682 MB pamięci RAM. Urządzenie prawdopodobnie posiada 1GB RAMu, jednak część tej pamięci jest używana do innych celów.

Informacje te uzupełniają specyfikację podaną przez Google. W niej mieliśmy podane informacje m.in. o rozdzielczości kamery (5 MPx), pamięci wewnętrznej (16 GB, dla użytkownika dostępne ok. 12 GB) czy też łączności bezprzewodowej (wykorzystanie WiFi b/g oraz Bluetooth). Oprócz tego urządzenie umożliwi nam synchronizację z Google Drive czy też dostęp do smsów z naszego smartfona – pod warunkiem, że będzie on dział na Androidzie 4.0.3+.

źródło: technobuffalo.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy