Google Glass są napędzane przez układ z 2011 roku

Newsy

google-glass

Mimo tego, że Google Glass trafiło już do kilku szczęśliwców, w oficjalnej specyfikacji wciąż jednak brakowało paru istotnych danych. Dzięki wykorzystaniu narzędzi programistycznych przeznaczonych dla telefonów i tabletów opartych na Androidzie ICS jednemu z posiadaczy Google Glass udało się wyciągnąć kilka informacji wcześniej nie publikowanych przez firmę z Mountain View.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Jay Lee, bo o nim mowa, podał trochę więcej detali dotyczących inteligentnych okularów od Google. Działają one na Androidzie Ice Cream Sandwich 4.0.4 i korzystają z TI OMAP 4430, dysponującym dwoma rdzeniami. Podobny układ zastosowany był m.in. w Samsungu Galaxy SII (I9100G).  Do dyspozycji developerów oddano także 682 MB pamięci RAM. Urządzenie prawdopodobnie posiada 1GB RAMu, jednak część tej pamięci jest używana do innych celów.

Informacje te uzupełniają specyfikację podaną przez Google. W niej mieliśmy podane informacje m.in. o rozdzielczości kamery (5 MPx), pamięci wewnętrznej (16 GB, dla użytkownika dostępne ok. 12 GB) czy też łączności bezprzewodowej (wykorzystanie WiFi b/g oraz Bluetooth). Oprócz tego urządzenie umożliwi nam synchronizację z Google Drive czy też dostęp do smsów z naszego smartfona – pod warunkiem, że będzie on dział na Androidzie 4.0.3+.

źródło: technobuffalo.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x