LG Q7 trafił do bazy Geekbench… z procesorem MediaTeka

Kacper Kościański Newsy 2018-05-11

LG Q7 powinien zadebiutować już niedługo. Jeśli czekacie na ten smartfon, to być może zainteresują Was zdobyte przez niego wyniki w teście Geekbench. Niestety, wygląda na to, że LG tnie koszty na każdym kroku, o czym świadczy wnętrze opisywanego smartfona. Jego sercem będzie procesor MediaTek Helio P10… z 2015 roku.

Szczerze mówiąc, zastanawiam się, kto to kupi. Wyniki zdobyte przez LG Q7 możecie zobaczyć poniżej.

LG Q7 geekbenchZobacz także: iPhone SE2 na zdjęciach

Smartfon zdobył 630 punktów w teście jednego rdzenia i 2322 punktów w teście wielordzeniowym. Co dziwne, LG Q7 będzie miał 4 GB RAM-u, co jest niemal niewspółmierne do tak kiepskiego procesora. LG Q6 był już niemałym rozczarowaniem, więc wiele osób sądziło, że przy jego następcy firma pójdzie po rozum do głowy i zaoferuje lepsze podzespoły w przystępniejszej cenie. Niestety, jak widać, tak się nie stało. Co prawda cena Q7 nie jest jeszcze znana, ale zapewne nie będzie współmierna do podzespołów.

Źródło: gsmarena • Martina Neumayer

  Dlaczego dziwne, że będzie miał 4 gigsy? Ten klocek nie obsłuży (nie zaadresuje) więcej, więc to raczej normalne jest. Znowu jakieś bicie piany o nic. eehhh.. Szkoda, że na koszty produkcji, a co za tym idzie potem sprzedaży producentom urządzeń i klientowi końcowemu nikt nie patrzy. Gdzie cena Qualcommowskiego identycznego odpowiednika skacze praktycznie trzykrotnie w górę.

 • maxprzemo

  W tamtym roku dali Snapdragon’a 435 do Q6 za którego żądali na start grubo ponad 1000 zł a teraz jeszcze lepiej? Mediatek MT6755 to nic innego jak Helio P10 wykonany w 28 nm. Układ z 2014 roku.
  Stary 28 nm proces technologi spowoduje że bateria będzie leciała w oczach. A wydajność praktycznie na poziomie Snapdragon’a 435.
  Omijać szerokim łukiem.

  • Martina Neumayer

   Ze stycznia 2016 roku 😉 I nie ma się co dziwić, że Q6 tyle kosztował, skoro klocek Snapowski jest o wiele droższy w produkcji i później w zakupie od mtk.

   • maxprzemo

    Zobaczymy z jaką ceną wystartuje LG Q7 😉
    Ja obstawiam coś koło 1500 zł.
    Poprzednik LG Q6 według mnie to był najgorszy telefon 2017 roku.

    • Martina Neumayer

     Widzisz.. a miał gorszy technicznie patrząc oraz mniej wydajniejszy przez to, klocek na pokładzie i w dodatku sporo droższy od tego mtk 😉
     Także ja się lg wcale nie dziwię, że poszli w tym kierunku. To nawet lepiej. Bo to całkiem fajny kawałek krzemu jest.

 • Marek

  Kto kupi? Bardzo dużo osób, bo będą wciskać z abo.

 • skazi B

  No to LG pozamiatało tym prockiem 😀