ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google smartwatch pixel

Smartfony to za mało? Google przedstawi jeszcze więcej urządzeń od Pixeli

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google I/O bardzo szybko się rozpoczęło, pojawiło się od groma nowych premier i zakończyło. Nie da się ukryć, że konferencja określana jest mianem najlepszej w ciągu ostatnich lat. Pojawiło się wiele ciekawych nowości i zapowiedzi, a to oznacza, że pojawi się nowy sprzęt. Już się przyzwyczailiśmy, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału roku pojawiają się nowe Pixele – dotychczas były to głównie smartfony. W zeszłym roku dodatkowo pojawiły się słuchawki Pixel Buds, ale to nie wszystko, co Amerykanie szykują na ten rok.

Otóż okazuje się, że firma planuje odświeżyć rynek urządzeń noszonych. Od wielu lat mówi się o nadchodzących smartwatchach od Google, ale póki co tylko się mówi, a same projekty są zamykane wewnątrz firmy. Czy tym razem będzie inaczej? Wiele wskazuje na to, że tak. W tym roku mamy ujrzeć trzecią generację smartfonów, drugą słuchawek i właśnie inteligentne zegarki. W Sieci krążą trzy nazwy kodowe: Ling, Triton i Sardine.

Nie wiemy, czy to ten smartwatch w różnych odmianach. Równie dobrze wersje mogą się różnić od siebie wielkością wyświetlacza i łącznością – podobnie, jak w przypadku Apple Watch, którego czeka duże odświeżenie. W przypadku zegarka od Google z rodziny Pixel, mamy niemalże pewność, że będzie on napędzany jednostką Qualcomma – Snapdragonem Wear 3100, a systemem będzie niedawno zmieniony Android Wear na… Wear OS.

Zobacz też: Wyższe ceny OnePlusa? To musi się przełożyć na nowe korzyści.

Czy Google zrewolucjonizuje rynek smartwatchy? Na to bym nie liczył, ale na pewno możemy spodziewać się integracji z asystentem głosowym, czyli też komunikacją bezdotykową.

źródło: Twitter, Winfuture.de

Sprawdź najnowsze wpisy