Nokia X, a właściwie X6 zostanie zaprezentowana już za kilka dni. Smartfon nie skrywa przed nami tajemnic w kwestii specyfikacji technicznej. Wygląd również został nam pokazany. Tym razem jednak do Sieci trafiły zdjęcia, na których nowy model HMD Global Oy pokazuje swe oblicze z każdej strony.

Nokia X6 na zdjęciach

Najnowszy model z logo Nokia prezentuje się całkiem interesująco. Trafił on już do bazy danych TENAA,  gdzie mieliśmy okazję poznać jego specyfikację techniczną. Nie ma tutaj mowy o żadnym technologicznym przełomie czy niecodziennej ofercie. Nokia X jest jednak smartfonem, którym warto się zainteresować.

Tylny panel został wykonany ze szkła. Podwójny aparat główny usytuowano pionowo na środku. Pod nim umieszczono skaner linii papilarnych.

Zobacz też: Szykuje się iPhone X Plus?

Z przodu widzimy zaś duży, 5,8-calowy ekran o proporcjach 19:9 i popularne wycięcie w ekranie zwane notchem. Premiera odbędzie się już 16 maja. Wiemy, że Nokia X6 wyposażona będzie w Bluetooth 5.0, Androida 8.1 Oreo oraz  nawet 6 GB RAM. Szacuje się, że cena za podstawowa wersję Nokii X6 nie będzie wyższa od 2000 juanów, czyli około 315 dolarów.

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.