Nokia X6 na zdjęciach – pokazana z każdej strony

Kamil Lewicki Newsy 2018-05-11

Nokia X, a właściwie X6 zostanie zaprezentowana już za kilka dni. Smartfon nie skrywa przed nami tajemnic w kwestii specyfikacji technicznej. Wygląd również został nam pokazany. Tym razem jednak do Sieci trafiły zdjęcia, na których nowy model HMD Global Oy pokazuje swe oblicze z każdej strony.

Nokia X6 na zdjęciach

Najnowszy model z logo Nokia prezentuje się całkiem interesująco. Trafił on już do bazy danych TENAA,  gdzie mieliśmy okazję poznać jego specyfikację techniczną. Nie ma tutaj mowy o żadnym technologicznym przełomie czy niecodziennej ofercie. Nokia X jest jednak smartfonem, którym warto się zainteresować.

Tylny panel został wykonany ze szkła. Podwójny aparat główny usytuowano pionowo na środku. Pod nim umieszczono skaner linii papilarnych.

Zobacz też: Szykuje się iPhone X Plus?

Z przodu widzimy zaś duży, 5,8-calowy ekran o proporcjach 19:9 i popularne wycięcie w ekranie zwane notchem. Premiera odbędzie się już 16 maja. Wiemy, że Nokia X6 wyposażona będzie w Bluetooth 5.0, Androida 8.1 Oreo oraz  nawet 6 GB RAM. Szacuje się, że cena za podstawowa wersję Nokii X6 nie będzie wyższa od 2000 juanów, czyli około 315 dolarów.

źródło: Gizmochina • teges

  Notch?! Żałosne

  • 0001

   A mi się właśnie podoba dając nowoczesny rewelacyjny wygląd gdzie i tak zyskujemy dodatkowe miejsce na wyświetlaczu a podzespoły Przecież muszą być gdzieś umieszczone. Dlatego kibicuje temu rozwiązaniu całym sercem.
   Ps. Jeśli tobie Notch przeszkadza Kup sobie Sony z „lotniskami kilometrowymi” na górze na dole i…bez notcha, będziesz szczęśliwy

   • teges

    Zmarnowane miejsce i masz mniej miejsca na pasku powiadomień. Ekran zjada baterię i każde niewykorzystane miejsce jest do wywalenia.

    Zobacz sobie jak się robi takie telefony patrząc na Vivo Apex.

    • 0001

     Przecież jakbyś nie miał Notcha tylko cały pasek to byś miał mniej miejsca na wyświetlaczu. A czy będę miał 3 ikonki więcej czy mniej dla mnie bez znaczenia . A z tą baterią to nie przesadzajmy.
     Odnośnie Vivo to jest inna bajka, to jest coś niesamowitego , coś wspaniałego tylko szkoda , że u nas niedostępnego 🙁

     • teges

      Jak ktoś chce, to wszystko zamówi. Apex chyba nie jest jeszcze w ogóle w sprzedaży.

      Da się to też rozwiązać jak w Mi Mix albo jak u Samsung S8/9. Wygląda to lepiej i bardziej użytecznie.x