Czym byłby internet bez tzw. emotikonek? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale na pewno nabrałby poważnego tonu. Dla fanów tego typu elementów firma Unicode szykuje aktualizację datowaną na początek przyszłego roku, która może wprowadzić do obiegu aż 104 nowe emoji.

Aktualizacja została oznaczona numerem 12.0 i zawiera wiele nowych emotikonek. Wśród nich znalazła się m.in. ziewająca buzia, stojąca kobieta, zwierzęta (flaming, orangutan, skunks) oraz… masło.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Emoji unicode 12Zobacz także: Xiaomi Mi 7 wygląda niemal identycznie jak iPhone X!

Pełną listę kandydatów na nowe emoji możecie zobaczyć na stronie Unicode. Oczywiście nie jest to finalna lista, co oznacza, że wiele z wymienionych tam emotikonek może w ogóle nie wejść do użytku, a także mogą dojść zupełnie nowe. Unicode będzie zbierać informacje zwrotne dot. emotek od użytkowników i na ich podstawie podejmie decyzje o implementacji poszczególnych grafik. A Wy używacie emotikonek, czy raczej od nich stronicie?

Źródło: androidpolice
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.