googleio2013
Do konferencji Google zostały już tylko niecałe trzy tygodnie, stąd też pojawiać się będzie coraz więcej plotek dotyczących tego, co zobaczymy w dniach 15-17 maja w Moscone Center West w San Francisco. Według raportu, który pojawił się w serwisie AndroidPolice, w trakcie nadchodzącego wydarzenia zobaczymy nową wersję systemu Jelly Bean, a nie kolejną odsłonę Androida mającą nosić nazwę Key Lime Pie.

Jako główny argument potwierdzający słuszność tych domysłów, autorzy prezentują zrzut ekranu przedstawiający fragment logów dotyczących odwiedzin strony. Oto co możemy na nim zobaczyć:

android-4-3-jelly-bean

Otóż serwis zarejestrował odwiedziny dwóch modeli (Nexus 7 i Nexus 4), które miały pracować pod kontrolą systemu Android 4.3, posiadającego oznaczenie buildu JWR23B. Pierwszy znak sugeruje, że wciąż będziemy mieć do czynienia z odsłoną Jelly Bean. Oczywiście każdy mógłby się zabawić i spreparować pojawienie się takich informacji w logach, dlatego też postawiono bliżej przyjrzeć się adresom IP, z których odwiedzono witrynę. Prowadzą one do miejsc, gdzie pracują ludzie zatrudnieni w firmie Google. Oznaczenie JWR23B pojawiło się także na stronach projektu Chromium przy raportowaniu błędów.

Brak jakichkolwiek informacji o testach Androida w wersji 5.0 oraz zbliżająca się wielkimi krokami konferencja Google’a może sugerować, że kolejna „duża” odsłona systemu od firmy z Mountain View nie zostanie pokazana w trakcie Google I/O w maju. Zamiast tego prawdopodobnie zobaczymy wersję 4.3, która wciąż będzie nosić nazwę Jelly Bean.

Jeśli tak będzie, kiedy w takim razie należy spodziewać się pokazania Androida 5.0? My stawiamy na końcówkę roku 2013, prawdopodobnie październik. W tym miesiącu Google prezentowało Nexusa 4, Nexusa 10 czy też Androida 4.2 – być może Key Lime Pie zostanie zapowiedziany wraz z początkiem roku akademickiego.

źródło: androidpolice.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.