Nie trudno jest popatrzeć na obecne sukcesy na rynkach gier, wyciągnąć najbardziej zachwalane elementy i stworzyć coś, co potencjalnie może się świetnie sprzedać. Szczególnie w przypadku ogromnych studiów deweloperskich. Na szczęście kategoria „indie” ma się świetnie, co doskonale potwierdza tytułowe Among the Stars. Nie, nie jest to innowacyjny pomysł na grę, a przeniesienie w cyfrowy świat karcianego tytułu, który zdobył uznanie.

Obcując z przedpremierowym wydaniem, który niewątpliwie musiał zostać jeszcze dopracowany – chociażby pomieszanie tłumaczeń angielskich i polskich – zaskakująco dobrze się bawiłem. Zaskakująco, ponieważ nigdy nie byłem fanem „karcianek”. Wyjątkiem od tej reguły jest Neuroshima Hex, która wprawdzie jest pełnoprawną planszówką, ale czuć pewne powiązania. Niemniej jednak, o samym Among the Stars najwięcej dowiecie się z poniższej informacji prasowej. Od siebie mogę dodać, że grafika, jak i muzyka nadają klimatu.

Mimo że interfejs przypomina gry sprzed wielu lat w stylu „Holo”, to właśnie tego typu kształty i kolory najlepiej pasują do kosmicznego uniwersum. Dźwięk przede wszystkim nie męczy, co bardzo często odrzuca mnie od wielu potencjalnie interesujących tytułów. W tym wypadku tak nie było. Ode mnie Among the Stars otrzymuje mocną 4 w studenckiej skali ocen. Tymczasem poznajcie więcej szczegółów samej rozgrywki:

Wyobraź sobie odległą przyszłość. Niegdyś spokojna galaktyka jest wstrząsana wojną. Rasy obcych zajadle walczą o władzę i dominację. Do czasu aż na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie, w obliczu którego dotychczasowi przeciwnicy muszą się zjednoczyć, aby przetrwać.

To nie historia jest tu jednak najważniejsza, a zatem na co czekasz? Rozgrzewaj silniki swojego statku kosmicznego i przygotuj się do skoku w nadświetlną w zwiastunie premierowym Among the Stars, który możesz obejrzeć TUTAJ.

Było fajnie, ale cokolwiek krótko? Nic się nie martw, bo od dziś możesz kontynuować podbój kosmosu na iOS: https://goo.gl/yQkAJk i Androidzie https://goo.gl/nWrccV za jedyne 18 zł. Zakupy zrobine? Świetnie, w takim razie teraz jesteś gotowy, żeby poznać historię pewnej odległej galaktyki…

W niespokojnych czasach, które nastały to Ty reprezentujesz jedną z dotychczas zwaśnionych ras. Twoim celem jest budowa kosmicznych baz w całej galaktyce, które pomogą umocnić relacje handlowe, wzmocnią więzi dyplomatyczne, a tym samym pomogą przeciwstawić się nowemu zagrożeniu. Nie możesz jednak zapominać o najważniejszym zadaniu, jakim jest zdobycie dominacji nad pozostałymi rasami i objęcie rządów w całej galaktyce. W Among The Stars budujesz bazy i decydujesz o ich rozmieszczeniu z wykorzystaniem talii kart. Punkty zdobywasz zależnie od strategicznego rozlokowania swoich przyczółków w galaktyce. Rozbudowa Twojego imperium trwa 4 lata i kończy się wygraną rasy, która zdobędzie najwięcej punktów. Więc na co czekasz? Zabieraj się do roboty i pokaż innym obcym, że nie należy Cię lekceważyć!

W Among the Stars przetestujesz swoje następujące umiejętności:

BUDOWANIE

Używaj talii kart, aby rozbudowywać swoją bazę o nowe moduły. Wybieraj karty ostrożnie i pamiętaj, że jeśli nie zdecydujesz się użyć którejś z nich, to następnej szansy może nie być, jeśli ubiegnie Cię twój przeciwnik. Decyduj, co jest dla Ciebie ważniejsze. Rozbudowa bazy dla własnej korzyści czy może rozbudowa bazy dla niekorzyści Twojego przeciwnika?

ZARZĄDZANIE REAKTORAMI ZASILAJĄCYMI

Planowanie z wyprzedzeniem rozmieszczenia reaktorów będzie miało kluczowe znaczenie dla podtrzymania właściwego funkcjonowania Twojej rozrastającej się bazy. Haczyk polega na tym, że reaktory mają ograniczony zasięg, a więc ich rozmieszczenie musi być dobrze przemyślane, aby optymalnie wykorzystać dostarczaną przez nich energię.

DYPLOMACJA

Do dyspozycji otrzymasz pięć rodzajów lokacji, a mądre rozbudowywanie bazy będzie kluczem do sukcesu. Dzięki przemyślanemu planowaniu i właściwemu wykorzystaniu kart otworzysz sobie drogę do wariantów, które zapewnią Ci przewagę nad Twoimi rywalami. By careful planning and taking advantage of card abilities you can create amazing combinations that will bring you ahead of your opponents. Talia składająca się z ponad 120 kart zagwarantuje niepowtarzalność każdej rundy i strategiczną głębię każdej rozgrywce.

RASA

Każdą rasę wyróżnia jakaś unikalna cechą, którą możesz wykorzystać, żeby wydrzeć zwycięstwo przeciwnikowi. Wykorzystywanie zdolności specjalnych poszczególnych ras zmusi Cię do zmiany stylu w jakim rozgrywasz kolejne partie oraz doda nowy poziom złożoności do sposobu, w jaki podejmujesz decyzje.

KAMPANIA

Among the Stars pozwoli Ci cieszyć się kampanią dla jednego gracza. Wszystkie misje w obrębie kampanii odmieniają zasady podstawowej rozgrywki w unikalny sposób. Dodatkowo będą wymagały od Ciebie zastosowanie odmiennej strategii, żeby zwyciężyć.

GŁÓWNE CECHY GRY

  • Cyfrowa wersja wielokrotnie nagradzanej gry karcianej
  • Kampania dla pojedynczego gracza będąca rzadkością w tego typu grach
  • Rozgrywka zbudowana w oparciu o talię 120 kart
  • 8 różnych ras, każda z przypisanymi im wyjątkowymi umiejętnościami
  • Wieloplatformowy asynchroniczny multiplayer i lokalny multiplayer dla 3 do 4 graczy
  • 8 różnych, wyznaczanych graczowi celów, które pomagają w zdobyciu przewagi nad przeciwnikami
  • Tabele wyników, instrukcja oraz samouczek dla początkujących graczy

 

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.