Już wkrótce zagracie w gry ze Steama na swoim smartfonie lub tablecie!

mm Michał Derej Gry 2018-05-10

Steam to najpopularniejsza na świecie platforma cyfrowej dystrybucji gier, z której codziennie korzystają setki tysięcy fanów wirtualnej rozrywki. Dotychczas w zakupione w serwisie produkcje mogliśmy pograć na komputerach oraz telewizorach ze specjalną przystawką o nazwie Steam Link. Teraz jednak wszystko ma się zmienić, a rozgrywka powinna wejść na nowy poziom wygody – okazuje się, że grami zakupionymi na platformie Gabe’a Newella już wkrótce będziemy mogli cieszyć się również na smartfonach i tabletach z Androidem. 

Zobacz też: Gra Monument Valley jest dostępna za darmo!

We wszystkim pomogą dwie bezpłatne aplikacje

Już 21 maja w sklepie Google Play pojawi się testowa wersja aplikacji Steam Link, która będzie pozwalała na rozgrywkę w zakupione na Steamie gry na smartfonie. Oczywiście do całego procesu potrzebny jest komputer, który będzie wykonywał wszystkie obliczenia. Wymagane jest również dobre połączenie sieciowe, ponieważ obraz będzie przesyłany bezpośrednio na nasze urządzenie mobilne. W czasie wakacji Valve wyda jeszcze jedną aplikację o nazwie Steam Video, która pozwalała będzie na oglądanie filmów, które zakupiliśmy na platformie Gabe’a Newella – nie jest to żaden specjalny wynalazek, ale miło, że gigant zaczął interesować się również mobilnymi użytkownikami.

Co sądzicie o tych aplikacjach? Skorzystacie?

Źródło: Valve • @rtur

  Sony oferuje coś takiego dla PlayStation. Chyba od czasów Xperii Z3.

  • Michał Derej

   Na Androida zawsze były apki typu Moonlight, ale tutaj mamy oficjalne rozwiązanie.

  • Komandos

   nie sony z2 też ma tą opcje

 • Martina Neumayer

  I znów coś powiem 😉 Nie na smartfonie, a za pomocą smartfona. Bo to jedynie stream obrazu i jakieś tam zdalne sterowanie fonikiem będzie (ogólnie mówiąc), a nie stricte gra na urządzeniu. Także Steam tu żadnej jakieś wielkiej nowości i rewelacji nie zrobi, a tylko powieli coś co kilka innych platform wprowadziło jakiś czas temu 🙂 No, ale okay.. dobrze, że będzie bo to jakaś w sumie przydatna opcja dla niektórych osób. Lepiej mieć, niż nie mieć.

  • Michał Derej

   Co Ty nie powiesz? Masz przecież napisane w artykule „Oczywiście do całego procesu potrzebny jest komputer, który będzie wykonywał wszystkie obliczenia. Wymagane jest również dobre połączenie sieciowe, ponieważ obraz będzie przesyłany bezpośrednio na nasze urządzenie mobilne.”.

   • Pietr

    Masz przecież napisane w tytule „Już wkrótce zagracie w gry ze Steama na swoim smartfonie lub tablecie!”. I nic tu nie nawiązuje, że będę musiał korzystać z urządzeń trzecich aby sobie pograć.

    • Michał Derej

     Jak zmieścisz w tytule „Już wkrótce zagracie w gry ze Steama na swoim smartfonie lub tablecie streamując obraz z Waszego komputera, który musi generować obraz” to stawiam Ci piwo.

     • Muzufuzo

      można było napisać „Już wkrótce postreamujecie gry ze Steam na smartfon lub tablet”

     • Pietr

      „Już wkrótce będziecie mogli streamować gry ze Steama na swój smartfon lub tablet!”
      Jak ci podesłać dane do wysłania tego browara? Osobiście się pofatygujesz czy podać numer do baru do którego często uczęszczam i się dogadasz?

   • Martina Neumayer

    Nooo mam, mam 😉 Śmiecham się tylko, że tytuł znów nie za bardzo adekwatny do reszty 😉

    • Michał Derej

     Nawet jakbym chciał, to nie mogę tego zmieścić – około półtorej linijki może zajmować tytuł jak patrzysz z komputera, więcej nie mieści.

     • Martina Neumayer

      No zobacz.. „Już niebawem gry ze Steam’a w Twym telefonie, albo tablecie”.
      I jest 😉x