O tym, że Motorola zamierza wypuścić „światową” wersję modelu Droid 2 słyszeliśmy już dawno. Chociaż oficjalnie nikt nic nie wie, to pierwsze benchmarki przeprowadzone na urządzeniu dają ciekawe rezultaty. 

Redaktorzy strony DroidLife twierdzą, że telefon może posiadać procesor o taktowniu 1,2GHz, wynika to ponoć z wyników osiągniętych w programie Quadrant. Pierwsza amerykańska wersja Droida 2 posiada procesor OMAP3620 o taktowaniu 1GHz, czyżby Motorola próbowała wycisnąć z niego ile tylko się da?  

OMAP3620 to jeden z pierwszych procesorów Texas Instruments wykonanych w technologii 45nm, które pobierają mniej mocy. Z doświadczenia wiemy również, że tego typu procesory posiadają ogromne rezerwy, które zostały wykorzystane np. w oryginalnym Droidzie (pierwotne taktowanie procesora wynosiło 550MHz, zaś po overclockingu nawet 1,2GHz).

Odkąd Texas Instruments ma problemy z wyprodukowaniem swojego pierwszego mobilnego dwurdzeniowego procesora Motorola coraz śmielej puszcza oko do NVIDII, lecz procesor Droida 2 nie będzie jeszcze efektem współpracy tych dwóch firm.

Według nieoficjalnych informacji Droid 2 na półkach wyląduje jeszcze we wrześniu.
źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz