app store

Apple bierze się za aplikacje, które udostępniają lokalizację osobom trzecim

Newsy

Za sprawą afery z Facebookiem na ustach wielu osób wciąż widnieje temat prywatności. Apple zawsze głośno mówiło o ochronie danych swoich użytkowników, i wygląda na to, że firma właśnie robi ku temu kolejny krok.

Gigant z Cupertino zamierza wprowadzić nowe zasady co do aplikacji, które udostępniają dalej lokalizację użytkowników z nich korzystających. Od teraz każdy twórca takowej aplikacji będzie musiał wyraźnie poinformować, w jakim celu i do kogo trafiają zbierane informacje o lokalizacji. Co więcej, lokalizacja będzie mogła być wykorzystywana wyłącznie do poprawiania wydajności aplikacji i wygody użytkowników.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz także: Ten smartfon będzie PRAWDZIWYM bezramkowcem

Krótko mówiąc – Apple bierze się za aplikacje, które wykorzystują lokalizacje użytkowników w celach reklamowych. To bardzo dobre rozwiązanie, dlatego mam wielką nadzieje, że Google zdecyduje się na podobny krok w Androidzie.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x