Nova Launcher to znana i lubiana aplikacja, która fanom systemu Google’a pozwala na dostosowanie Androida do ich własnej woli. Dzięki olbrzymim możliwościom personalizacji w launcherze zmienić można nie tylko tapetę czy sposób wyświetlania listy aplikacji – Nova zezwala również na wgrywanie własnych profili czy podmianę animacji. Niestety program ten od stycznia tego roku nie otrzymał żadnej aktualizacji. Co dzieje się z aplikacją Nova Launcher?

Zobacz także: Google przygotowało dla nas ogrom nowości w swoich aplikacjach. 

Twórcy programu wydają oświadczenie w sprawie braku aktualizacji

Wielu użytkowników aplikacji Nova Launcher stwierdziło już, że rozwój programu został zaniechany. Okazuje się, że byli w błędzie – Cliff Wade poinformował wczoraj, że launcher wciąż będzie rozwijany, jednak aktualnie z powodu spraw prywatnych oraz licznych konferencji, takich jak Google I/O 2018, wydawanie aktualizacji jest niemożliwe. Twórcy przekonują, że prace nad ciekawymi i przydatnymi funkcjami już trwają i proszą o chwilę cierpliwości, tak, by mogli spokojnie doszlifować swoje dzieło. Cliff Wade w poście na tablicy Google+ poinformował również, że nalega, by użytkownicy nie publikowali próśb o funkcje nowej wersji Androida, które zaprezentowane zostały wczoraj na konferencji Google’a – do launchera trafią one na trochę przed premierą systemu.

Źródło: Cliff Wade

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.