ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTCSense.com – szczegóły

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Newsy
htc_sense_30

O nowym serwisie od HTC wiadomo stosunkowo niewiele. Udało nam się jednak dotrzeć do kilku grafik przedstawiajacych działanie HTCSense.com, wygląda też na to, że moje przypuszczenia się sprawdzą ale o tym za chwilę.

HTCSensecom-1

Powyższa grafika pokazuje operację blokady telefonu na wypadek kradzieży czy zguby. Dzięki temu nasze dane nie trafią w niepowołane ręce w krytycznej sytuacji. Na telefonie znajdziemy przycisk „Zadzwoń do właściciela”, z portalu będziemy mogli też zostawić wiadomość potencjalnemu znalazcy.

10114346

W zakładce „Massages” będziemy mieć dostęp do zdalnego wysyłania i odbierania wiadomości oraz zarządzania już istniejącymi. Łatwo też znajdziemy konkretnego SMS’a dzięki wbudowanej wyszukiwarce.

10120414

W zakładce „People” będziemy mogli szybko i łatwo edytować kontakty. Co ciekawe po lewej stronie możemy zobaczyć zakładkę „Community”, która sugeruje, że będzie też można zarządzać… kontaktami z portalu HTCSense.com.

10122065

Zakładka „Footprints” bazować ma na Mapach Google. Tu nie tylko będziemy mogli śledzić czy znaleźć swój telefon ale też zarządzać „śladami” jakie on pozostawia, a później wysłać je do urządzenia. Na mapie można zaznaczyć nasze ulubione miejsca, kawiarnie, sklepy i inne. Podejrzymy też „ślady” naszych przyjaciół, co jest kolejnym elementem społecznościowym.

10123642

Trudno powiedzieć czy „Rekomendacje HTC” znajdziemy właśnie w zakładce „Footprints” (to zapewne błąd graficzny i chodzi o zakładkę HTC Hub) ale potwierdzają się moje wcześniejsze przypuszczenia dotyczące m.in. aplikacji HTC LikesZ poziomu HTCSense.com będziemy mogli przeglądać i ściągać nowe Sceny, tapety, tematy i widgety. Jednym z nowych wigetów będzie Sand Timer, czyli klepsydra. Jak widać wzystkie elementy mogą być komentowane i „Lubiane”, trudno jednak powiedzieć w dalszym ciągu czy to inspiracja, czy to będzie powiązanie z Facebookiem.

10124821

Kolejnym elementem społecznościowym portalu ma być udostępnianie ulubionych gier i aplikacji na Androidzie znajomym – będziemy mogli polecić ich wypróbowanie samemu.

10125935

HTCSense.com zapewni setki tapet, plików muzycznych, kompozycji pulpitu i przydatnych wtyczek. Użytkownik będzie mógł zdalnie pobrać na telefon nowe elementy.

Tak jak pisałem poprzednio, HTC chce skupić społeczność wokół HTC Sense i Androida i to może się udać.Moim zdaniem jednak żeby ten projekt mógł odnieść sukces, użytkownicy modeli HTC Wildfire, Desire i Legend muszą dostać update do Nowego Sense UI i tym samym uzyskać dostęp do portalu (na co jest szansa). Funkcje nowego serwisu tajwańskiego producenta są ciekawe i na pewno będą przydatne ale pamiętajmy, że wszystko to kosztem naszej prywatności i warto się zastanowić nad pewnymi granicami jeśli chodzi o zdalną obsługę naszego telefonu. HTC musi zagwarantować pełne bezpieczeństwo danych i zapewnić użytkownikom całkowitą kontrolę nad ustawieniami prywatności.

[UPDATE] Jak działa ostatnia zakładka? Możemy to zobaczyć na jedym z filmów prezentujących Desire HD (od 6:22):

źródło: mydrivers.com

Sprawdź najnowsze wpisy