Bliższe spojrzenie na Nowe HTC Sense UI

Bartosz Dul Bartosz Dul Newsy
DesireHDscreenies2

Dzięki użytkownikowi portalu xda – DarkStone, mamy możliwość podziwić jego efekty pracy, czyli port ROM’u z Desire HD na HTC HD2. Dzięki temu możemy też bliżej zapoznać się z nowymi funkcjami i możliwościami, jakie niesie ze sobą nowa wersja kultowej już nakładki na Androida. Poniżej prezentujemy Wam screenshoty z Nowego HTC Sense UI wraz z opisem wspomnianych nowości:

DesireHDscreenies4

Jak możemy zobaczyć powyżej, podczas pierwszego uruchomienia oprócz opcji logowania na konto Google czy portali społeczościowych, możemy stworzyć nowe konto i zalogować się na nowy serwis HTCSense.com. Za pomocą nowego serwisu będziemy mogli dokonać backupu danych, sms’ów, sprawdzić gdzie znajduje się urządzenie na wypadek kradzieży lub gdy zgubimy telefon.

Na kolejnym obrazku widzimy, że z poziomu tzw. „Helicopter View Mode”, dostepnego już w urządzeniach z Androidem 2.1, możemy zarządzać szybko pulpitami. Po co przenosić osobno widgety kiedy można zamienić miejscami konkretne pulpity wraz z zawartością? Mała kosmetyczna zmiana, a ile korzyści. Wystarczy przytrzymać palec na danej miniaturze ekranu i przeciągnąć ją w miejsce innej.

 

DesireHDscreenies

W Nowym HTC Sense UI uświadczymy aplikację HTC eReader, o której nie wiemy praktycznie nic. Czy będzie w stanie konkurować chociażby z Aldiko dostępnym w Android Market? Zobaczymy.

HTC Hub widoczny na kolejnym obrazku to aplikacja stworzona dla tych, którzy lubią zmieniać wygląd systemu. I nie chodzi tylko o tapety czy dzwonki – dzięki tej aplikacji będziemy mogli ściągać także nowe tematy, style i być może jeszcze więcej. Moim zdaniem aplikacja ta będzie powiązana z serwisem HTCSense.com. Myślę, że nowy portal od HTC będzie również miejscem, w którym społeczność skupiona wokół Sense UI będzie mogła dzielić się m.in. stworzonymi przez siebie tematami. Czas pokaże, czy miałem rację.

 

DesireHDscreenies1

Kolejną ciekawostką dającą do namysłu jest aplikacja HTC Likes. Tutaj zamieszczone będą aplikacje (choć dolna belka sugeruje, że nie tylko) polecane przez HTC, jak twierdzi serwis androidspin.com. Moim zdaniem nie do końca. Na screenie widzimy komentarze do aplikacji i ile osób „Lubi to”. No właśnie – zwykła inspiracja Facebookiem czy może raczej powiązanie z portalem społecznościowym? I znów wychodzę, z założenia, że to aplikacja z ramienia HTCSense.com.

Otóż jakiś czas temu Facebook umożliwił umieszczanie na każdej stronie przycisku „Lubię to”, nawet dla elementu czy podstrony. Tym samym np. w popularnym serwisie filmowym Filmweb możemy oznajmić przyjaciołom z Facebooka, że lubimy Jim’a Carrey’a czy film „Incepcja”, poniważ po kliknięciu na „Lubię to” w profilu aktora czy filmu ukaże się odpowiedni wpis na naszej „facebookowej tablicy”.

Wydaje mi się, że analogicznie będzie na HTCSense.com, gdzie po kliknięciu na „Lubię to” przy np. polecanej aplikacji Angry Birds Lite Beta czy dodaniu komentarza, odpowiedni wpis ukaże się na naszej tablicy, a aplikacja HTC Likes skupiać będzie właśnie ilość „lubianych” i komentarze do aplikacji, gier czy innych rzeczy.

Na obrazku po prawej  widzimy, że po rozwinięciu belki notyfikacji możemy scrollować ostatnio otwarte programy.

DesireHDscreenies2

DesireHDscreenies3

HTC Scenes. To znamy już ze starego Sense UI, tylko że dziś możemy najwyżej przebierać między układem widgetów czy inną tapetą podczas gdy w Nowym Sense UI zyskamy możliwość tworzenia własnych „skinów” różniących się od siebie nie tylko tłem ale także wyglądem, kolorem, kształtem dolnej czy górnej belki, ekranu blokady, widgetów, obramowań… kto wie czego jeszcze. Na początek HTC udostepnia 5 różnych tematów, w tym jeden standardowy znany nam już dziś. Te aktywowane na obrazkach to z lewej „Metal” i „Woodgrain” z prawej. Pozostałe dwa nazywają się jak widzimy „Black Board” i „Slate”.

Jak widać Nowy Sense UI to nie tylko kosmetyczne zmiany, choć tych ostatnich jest sporo. Największą zagadką jest funkcjonowanie zapowiadanego jako rewolucyjny serwisu HTCSense.com. Pozostaje nam czekać na więcej informacji, na uruchmienie portalu i na same telefony. Już dziś jednak posiadacze HTC HD2 mogę przetestować nową nakładkę udając się tu. Czekamy na porty na HTC Desire!

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy