Android to system przyjazny modyfikacjom, a w tym najbardziej pomagają nam deweloperzy z forum XDA-Developers, którzy publikują tam nowe ROM-y lub ciekawe aplikacje. Niestety wszystko, co dobre kiedyś się kończy – wczoraj na łamach naszej strony informowałem Was o tym, że Chainfire, czyli legenda dla fanów systemu Google’a, kończy swoją działalność. Niestety to nie koniec złych informacji – SultanXDA, jeden z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów wspierających telefony OnePlus, również poinformował, że już wkrótce przestanie rozwijać swoje projekty. 

Zobacz też: Jak wiadomość tekstowa może zepsuć aplikację? Sprawdź!

To już koniec świetnych ROM-ów na OnePlusy

Praca użytkownika SultanXDA skupiała się głównie na tworzeniu niestandardowych wersji systemu Lineage OS, które nie naruszały gwarancji producenta. W systemie wprowadzane było wiele poprawek, głównie wydajności oraz aparatu, które nareszcie pozwalały cieszyć się pełnią możliwości swojego smartfona. Niestety jest to już koniec pracy tego dewelopera – jak wynika z opublikowanego na forum XDA-Developers posta, SultanXDA przestaje korzystać z telefonów OnePlus, ponieważ uważa je za słabe. Użytkownicy nie powinni zatem oczekiwać kolejnych wersji ROM-u, ponieważ po prostu ich nie będzie. Deweloper informuje, że po powrocie z wakacji być może zajmie się tworzeniem niestandardowych jąder systemu.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.