root

Wielka strata dla wszystkich fanów Androida – Chainfire kończy swoją działalność

Michał Derej Michał Derej Newsy

Dla wszystkich osób, które z Androidem związane są od dłuższego czasu, Chainfire był swoistą legendą. Ten użytkownik (a zarazem moderator) forum XDA-Developers jest twórcą wielu narzędzi, które od wielu lat pomagają użytkownikom systemu Google’a, np. CF Auto-Root (metoda rootowania głównie dla użytkowników Samsungów) czy TriangleAway (program ten pomagał kiedyś użytkownikom Samsungów pozbyć się irytującego trójkąta wyświetlanego po zrootowaniu smartfona). Niestety okazuje się, ze to koniec pewnej ery – Chainfire zdecydował się przejść na zasłużoną emeryturę. 

Koniec wsparcia dla aplikacji Chainfire’a

Wczoraj na łamach strony XDA-Developers Chainfire ogłosił, że jego aplikacje, które powiązane są z rootem, nie będą już aktualizowane, a w wyjątkowych przypadkach mogą kompletnie zniknąć z sieci. Na całe szczęście nie oznacza to, że z programów takich jak SuperSU czy FlashFire nie będzie już można korzystać – przy kolejnej aktualizacji Androida mogą już one po prostu odmówić posłuszeństwa, ale jak na razie są w pełni sprawne. Warto przypomnieć również o innych zasługach Chainfire’a – ten użytkownik forum XDA-Developers jest również autorem aplikacji takich jak LiveBoot lub 500 FirePaper. Wspierał on również społeczność strony, na której sam aktywnie się udzielał.

Zobacz też: Dalej chcesz modyfikować swojego Androida? To narzędzie może Ci pomóc!

Chainfire zajmie się teraz innym komercyjnym projektem, który prawdopodobnie powiązany jest z systemem iOS. Pomimo tego, że jego odejście to niezwykle smutna wiadomość dla całej społeczności zgromadzonej wokół Androida, to Chainfire zdecydowanie zasłużył na wczesną emeryturę. Dziękujemy za wszystko!

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy