root

Wielka strata dla wszystkich fanów Androida – Chainfire kończy swoją działalność

Newsy

Dla wszystkich osób, które z Androidem związane są od dłuższego czasu, Chainfire był swoistą legendą. Ten użytkownik (a zarazem moderator) forum XDA-Developers jest twórcą wielu narzędzi, które od wielu lat pomagają użytkownikom systemu Google’a, np. CF Auto-Root (metoda rootowania głównie dla użytkowników Samsungów) czy TriangleAway (program ten pomagał kiedyś użytkownikom Samsungów pozbyć się irytującego trójkąta wyświetlanego po zrootowaniu smartfona). Niestety okazuje się, ze to koniec pewnej ery – Chainfire zdecydował się przejść na zasłużoną emeryturę. 

Koniec wsparcia dla aplikacji Chainfire’a

Wczoraj na łamach strony XDA-Developers Chainfire ogłosił, że jego aplikacje, które powiązane są z rootem, nie będą już aktualizowane, a w wyjątkowych przypadkach mogą kompletnie zniknąć z sieci. Na całe szczęście nie oznacza to, że z programów takich jak SuperSU czy FlashFire nie będzie już można korzystać – przy kolejnej aktualizacji Androida mogą już one po prostu odmówić posłuszeństwa, ale jak na razie są w pełni sprawne. Warto przypomnieć również o innych zasługach Chainfire’a – ten użytkownik forum XDA-Developers jest również autorem aplikacji takich jak LiveBoot lub 500 FirePaper. Wspierał on również społeczność strony, na której sam aktywnie się udzielał.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Dalej chcesz modyfikować swojego Androida? To narzędzie może Ci pomóc!

Chainfire zajmie się teraz innym komercyjnym projektem, który prawdopodobnie powiązany jest z systemem iOS. Pomimo tego, że jego odejście to niezwykle smutna wiadomość dla całej społeczności zgromadzonej wokół Androida, to Chainfire zdecydowanie zasłużył na wczesną emeryturę. Dziękujemy za wszystko!

Źródło: XDA-Developers

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x