Smartwatche nie cieszą się dużą popularnością. Ewidentnie ten segment rynku jeszcze się klaruje i producenci szukają złotego środka. Głównym problemem są kiepskie akumulatory, które w przypadku wymagających użytkowników nie wystarczają na jeden dzień użytkowania. To w przypadku zegarka zdaje się być największym przekleństwem. Mimo wszystko wiele firm wciąż stara się pokazać, że warto przychylnie spojrzeć na ich propozycje. Jedną z nich może być chociażby hybryda od LG, a inną… patenty od Huawei.

Chińczycy zaczęli bardzo rozpychać się na rynku smartfonów, więc czemu nie powtórzyć sukcesu w przypadku smartwatchy? W połowie stycznia do Sieci przedostały się informacje o przyznanym patencie dla Huawei, który ma na nowo zweryfikować sposób użytkowania inteligentnych zegarków. Sterowanie opaską, bransoletą za pomocą dotyku i nacisku? Brzmi to interesująco, bo nie zasłaniamy małego wyświetlacza. Jednak firma najprawdopodobniej chce pójść o krok dalej, czyli rozwinąć wspomniany pomysł o następujące możliwości:

Powyższy patent, który został niedawno ujawniony, trafił do urzędu patentowego w połowie grudnia zeszłego roku. Jeśli Huawei faktycznie myśli o wprowadzeniu takiego rozwiązania do sprzedaży, to być może jeszcze w tym roku ujrzymy na swój sposób rewolucyjnego smartwatcha.

Zobacz też: Tani Samsung też może mieć Oreo.

Inteligentne zegarki potrzebują rewolucji, ale czy akurat takich? W końcu takie rozwiązania niekoniecznie pomogą kiepskim akumulatorom czy też ograniczonym możliwościom. Tym bardziej, że granie na smartwatchu obecnie nie wydaje się zbyt priorytetowe.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.