Smartwatch dla graczy? Oto sposób na ożywienie tego rynku przez Huawei

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-06

Smartwatche nie cieszą się dużą popularnością. Ewidentnie ten segment rynku jeszcze się klaruje i producenci szukają złotego środka. Głównym problemem są kiepskie akumulatory, które w przypadku wymagających użytkowników nie wystarczają na jeden dzień użytkowania. To w przypadku zegarka zdaje się być największym przekleństwem. Mimo wszystko wiele firm wciąż stara się pokazać, że warto przychylnie spojrzeć na ich propozycje. Jedną z nich może być chociażby hybryda od LG, a inną… patenty od Huawei.

Chińczycy zaczęli bardzo rozpychać się na rynku smartfonów, więc czemu nie powtórzyć sukcesu w przypadku smartwatchy? W połowie stycznia do Sieci przedostały się informacje o przyznanym patencie dla Huawei, który ma na nowo zweryfikować sposób użytkowania inteligentnych zegarków. Sterowanie opaską, bransoletą za pomocą dotyku i nacisku? Brzmi to interesująco, bo nie zasłaniamy małego wyświetlacza. Jednak firma najprawdopodobniej chce pójść o krok dalej, czyli rozwinąć wspomniany pomysł o następujące możliwości:

Powyższy patent, który został niedawno ujawniony, trafił do urzędu patentowego w połowie grudnia zeszłego roku. Jeśli Huawei faktycznie myśli o wprowadzeniu takiego rozwiązania do sprzedaży, to być może jeszcze w tym roku ujrzymy na swój sposób rewolucyjnego smartwatcha.

Zobacz też: Tani Samsung też może mieć Oreo.

Inteligentne zegarki potrzebują rewolucji, ale czy akurat takich? W końcu takie rozwiązania niekoniecznie pomogą kiepskim akumulatorom czy też ograniczonym możliwościom. Tym bardziej, że granie na smartwatchu obecnie nie wydaje się zbyt priorytetowe.

źródło: Phone Arena • Mirosław Wyzga

  Może to nie tyle ma być zegarek do grania co akcesorium. Mógłby wyświetlać np dodatkowe parametry, których nie widać na ekranie, lub służyć jako kontroler gdy telefon leży na stole, bądź świecić w RGB. Albo wszystko naraz.

 • Damian Kaczmarek

  Też byłem sceptycznie nastawiony do smartwatchy. Jednak od pół roku używam Xiaomi Pace i jestem zadowolony. Bateria 4-5dni w trybie powiadomień, ekran ala e-ink ciągle widoczny i obsługa wszystkich powiadomień z treścią wiadomości SMS/Messenger.

 • stark2991

  Gamingowy smartwatch 😀 😀 😀
  Nie no, dosyć internetów na dzisiaj 😀

  • Maxik

   Też tak uważam. Idę spać bo to już się chore robi 😀x