ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy S9 samsung

Czyżby Samsung myślał o Androidzie 8.1 Oreo dla swoich modeli?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nie możemy być zadowoleni z postępu aktualizacji do Androida Oreo, wykonywanych przez wielu producentów. Najbardziej boli fakt, że lider mobilnego rynku znajduje się wśród tych najmniej zainteresowanych nowymi wersjami oprogramowania. Co prawda Samsung stawia na autorskie rozwiązania, ale to nie do końca zwalnia go z dbania o poprawę fragmentacji środowiska. W końcu to jej poprawa może najlepiej wpłynąć na wydajność całego ekosystemu. Jednak okazuje się, że Koreańczycy jeszcze nie skończyli z Oreo.

Pomijam kwestię, że w drodze jest jeszcze wiele modeli do zaktualizowania do Androida 8.0, ale Samsung najprawdopodobniej jeszcze myśli o wydaniu systemu, który został przez Google oznaczony numerem 8.1. Takie pogłoski się pojawiły kilka tygodni temu, a teraz do Sieci trafił benchmark, który został przeprowadzony na Galaxy S9 z najnowszym systemem:

samsung galaxy s9 android 8.1 oreo aktualizacja benchmark

Kwestię wydajności pomijam – nie o to teraz chodzi. Widoczna powyżej wersja to model z Exynosem na pokładzie, więc jest duża szansa, że Samsung początkowe zdecyduje się wydać aktualizację w Europie.

Zobacz też: Irytuje Cię historia przeglądania na Facebooku? W takim razie będziesz mógł ją usunąć.

Póki co ciężko cokolwiek zwiastować, ale niewątpliwie aktualizacja – jeśli się pojawi – będzie też dotyczyć Galaxy S9+. Czy starsze modele też będą mogły poszczycić się aktualnym systemem? To pytanie zapewne pozostanie bez odpowiedzi. Podobnie, jak kwestia kiedy możemy spodziewać się aktualizacji? Miejmy nadzieję, że jak najszybciej.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy