apple iphone 7

Twój smartfon może przestać Cię słuchać – oto aktualizacja iOS 11.3

1 minuta czytania
Komentarze

Apple zawsze słynęło z dopracowania swoich produktów – zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania. Nigdy nie można było mówić o kompromisach i półśrodkach. Piszę w czasie przeszłym, bo iOS 11 to ewidentna pomyłka – wielkie zmiany zniknęły pod zalewem najróżniejszych błędów. Każda kolejna aktualizacja stara się naprawiać poszczególne problemy, ale też pojawiają się nowe.

Nie inaczej jest w przypadku iOS 11.3. Obecnie już jest dostępna odmiana 11.3.1, ale ujawniona notatka od Apple nie stawia na tak precyzyjne wskazania. O co chodzi? Otóż wspomniany wpis, który trafił do Sieci wskazuje, że omawiane oprogramowanie może wyłączyć mikrofon w iPhone’ach 7 i 7 Plus. Podczas rozmów system tak naprawdę nie widzi tego elementu, co objawia się wyłączeniem wszystkich ustawień z nim związanych. Wytyczne dla konsultantów są następujące

  • wyłączenie wszystkich urządzeń Bluetooth, które mogą być połączone z iPhonem
  • uruchomienie diagnostyki audio
  • wizyta w serwisie

Co ciekawe, problem mogą zgłosić również osoby, których egzemplarze nie posiadają już gwarancji. Co powoduje wyłączenie mikrofonu? To nie zostało ujawnione lub nie zostało jednoznacznie wskazane. Podejrzewa się problemy z mechanicznym uszkodzeniem w wyniku aktualizacji.

Zobacz też: Android jest liderem, ale jak to wyglądało na przestrzeni ostatnich lat?

Jeśli Wasz iPhone 7 lub 7 Plus poprawnie pracuje na najnowszym oprogramowaniu to nie musicie się obawiać. Problem może się pojawić tuż po aktualizacji, więc jeśli jeszcze tkwicie na starszej wersji oprogramowania, to uzbrójcie się w cierpliwość.

źródło: Phone Arena

Motyw