ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google uruchamia Wyszukiwanie Głosowe po polsku

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Newsy

 

mytouch-3g-app-27-voice-search
Do tej pory funkcja wyszukiwania głosowego w naszych telefonach dostępna była tylko dla zagranicznych użytkowników. Jak wiemy, usługa ta pozwala za pomocą rozpoznawanej mowy przeszukać Internet, wykonać połączenie do konkretnej osoby czy uruchomić aplikację.

Dla polskich użytkowników m.in. platformy Android wczoraj dodano na razie jedynie opcję
wyszukiwania w Internecie w ojczystym języku, na pozostałe funkcje pozostanie nam prawdopodobnie jeszcze trochę poczekać. Jednak na wyszukiwaniu się nie kończy ponieważ technologia rozpoznawania mowy pozwoli nam też dokładne wyszukiwanie głosowe w mapach oraz pozwoli dyktować  wiadomości SMS.

Jak zwykle, bardzo cieszymy się z wprowadzenia usługi w kolejnym, nowym języku. Uważamy, że wpisywanie hasła na urządzeniu przenośnym – zwłaszcza w ruchu – jest mniej wygodne niż na komputerze. Dzięki Google Voice Search, aby przeszukać sieć wystarczy się jedynie odezwać. Znalezienie odpowiedzi na pytanie czy zlokalizowanie restauracji w okolicy nagle staje się niebywale proste –  mówi Amir Mané, Product Manager, Google Speech Technologies, odpowiedzialny za wprowadzenie usługi w języku polskim.

Sposób aktywacji Wyszukiwania głosowego Google różni się w zależności od posiadanego modelu telefonu. W przypadku urządzeń z  systemem operacyjnym Android 2.1 lub Froyo z zainstalowaną aplikacją Quick Search Box w celu uruchomienia funkcji wyszukiwania głosowego wystarczy nacisnąć ikonę mikrofonu. 

Użytkownicy, którzy nie posiadają aplikacji Wyszukiwanie Głosowe w swoim telefonie,  mogą zainstalować ją za pomocą sklepu z aplikacjami Android Market, wyszukując pozycję „wyszukiwanie głosowe”.

Sprawdź najnowsze wpisy