Google, czyli firma, która jest aktualnym właścicielem Androida, ostatnimi czasy bardzo dba o rozwój rynku mobilnych aplikacji. W przeszłości gigant zaprezentował już wiele kroków, które wspierały programistów – dziś za to przedstawiony został nowy typ domeny, który osobom odpowiedzialnym za mobilne gry lub programy zapewni bezpieczeństwo oraz unikatową nazwę strony. Powitajmy zatem witryny .app!

Witryny .app są… interesujące

Jak podaje Google, kupno witryny .app ma kilka zalet. Przede wszystkim może być to sposób promocji dla danej usługi – osoba wchodząca na stronę .app będzie wiedziała, że w sklepie Google Play znaleźć można specjalny program przygotowany dla smartfonów i tabletów. Gigant z Mountain View podaje również, że nowy typ witryn dla twórców aplikacji będzie bezpieczny – szyfrowanie połączenia HTTPS będzie wymuszone, a osoba tworząca stronę nie będzie musiała wykupować oddzielnego certyfikatu, wszystko będzie już w pakiecie.

Zobacz też: Zobacz najciekawsze przeceny na aplikacje mobilne!

Więcej na temat witryn .app możecie dowiedzieć się ze strony Google’a. Wstępna rejestracja jest już otwarta, lecz uważajcie na ceny – aktualnie wynoszą one tysiące złotych, podczas gdy w momencie publicznego otwarcia rejestracji domen cena ta spadnie do około 80 złotych rocznie.

Źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.