Huawei P20 Pro nie lubi tortur – trzeba być ostrożnym

Łukasz Pająk Newsy 2018-05-01

Huawei póki co wygrywa ten rok. Firmie udało się wiele osób zaskoczyć swoim podejściem do serii P, która dotychczas była… nijaka. Producent nadrobił zaległości, a wręcz w niektórych kwestiach wyprzedził konkurencję. To tylko potwierdzają wyniki sprzedaży i rosnąca popularność chińskich modeli. Na samej górze postawiono P20 Pro, któremu teoretycznie nic nie brakuje – poza gniazdem słuchawkowym. Jednak czy poradzi sobie z torturami?

Oczywiście to Zack z kanału JerryRigEverything podjął się próby uszkodzenia najdroższego smartfona Huawei – nie licząc odmiany Porsche Design. Z tytułu już wiecie, że nie wszystko poszło po myśli, więc przejdźmy od razu do konkretów:

Odporność na zarysowania i ogień standardowa – telefon zbiera zadrapania, jak każdy inny, a wyświetlacz na wysoką temperaturę reaguje identycznie, co w przypadku każdego AMOLEDa. Problem pojawił się, gdy autor zaczął wyginać urządzenie. Ostatecznie P20 Pro wciąż działa, ale szkło na wyświetlaczu pękło. Słusznie zauważono, że wszystko zaczęło się od wcześniej wyrządzonych zarysowań, ale to pierwszy taki przypadek z ponad 100 urządzeń.

Zobacz też: Następca rewelacyjnego Xiaomi Mi A1 zaprezentowany!

W Sieci już można znaleźć różnorakie tytuły, że dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie nosić P20 Pro w tylnej kieszeni spodni. Jakby nie patrzeć, hartowane szkło rządzi się swoimi prawami, ale Gorilla Glass 5 nigdy tak się nie zachowywała. • F4YD

  Ja tam myślę że jego testy są dość miarodajne – każdy telefon testuje w bardzo zbliżony sposób co daje jakieś porównanie. Ostatnio w jego testach zaciekawiło mnie że S9+ po wypalaniu zapalniczką (co jest najgłupszym testem) jako jedyny amoled zregenerował się, czy Samsung coś pomajstrował żeby ekran się nie wypalał ;)?

 • Tomasz

  6″ w tylniej kieszeni? Kucniesz to wyskoczy na zewnatrz.
  GG5 czy chinska podrobka? Moze nie mieli dla tej parti pod reka GG5 wiec dali chinski zastepnik. Kto wie jakie tam pamieci siedzialy.?

 • Moim zdaniem testy tego faceta nigdy nie były jakieś miarodajne. Nikt normalny nie próbuje sobie zdrapać przycisków nożem stolarskim, ani wydłubać maskownicy głośnika. Na filmach tego artysty dostaje tylko ciarków od dźwięku przejeżdżania nożem o metalową ramkę.

  • Michał Derej

   Ale na tym polega magia jego kanału. Pokazuje jak łatwo zadrapać jest dany element, czy przy przypadkowym zgięciu (np. jak usiądziesz na smartfonie) może się coś stać. Dodatkowo przekazuje wiele interesujących informacji, jego kanał opiera się głównie na otwieraniu tych telefonów, choć to odbiorcy mniej lubią, bo są to filmy dla fanatyków.

  • Maciej Wyżgowski

   To jeszcze nie widziałeś, do czego zdolne są małe dzieci 😉

 • 0001

  Trzeba być totalnym kretynem debilem żeby nie wiedzieć że telefon podczas upadku z zawsze doznaje uszkodzenia większego mniejszego ale uszczerbek jest tym bardziej gdy obudowa telefonu jest ze szkła.
  Więc tego typu testy nie mają żadnego znaczenia pokazują chorobę psychiczną osoby która takie coś robi

  • cherrz

   Kurczę, a ja myślałem że robi to dla pieniędzy.

   • 0001

    Niszczenie telefonu dla niszczenia jest objawem choroby psychicznej jak już wyżej pisałem. Nie oglądam takich bzdur gdyż szkoda czasu bo nic nie wnoszą.
    Natomiast bardzo ciekawa Może być informacja jak telefon zachowuje się podczas codziennego użytkowania, jak to w ostatnim filmie przedstawił na YT Robert Nawrowski mówiąc o Galaxy S9 plus którego recenzuje po 60 dniach od zakupu. I ten materiał jest jak najbardziej godny uwagi.

    • cherrz

     Wnoszą. Na przykład to, czy telefon się nie połamie w pół kiedy będziemy go nosić w kieszeni.

     • 0001

      Nie znam przypadku żeby telefon noszony w kieszeni … „się połamał”.
      Nie trzeba być prorokiem żeby wiedzieć oczywistą oczywistość , że siadając na telefon który został włożony np. do tylnej kieszeni … że pęknie . To aż ktoś to musi pokazać??? Sorki, ale tylko głupek może nie przewidzieć konsekwencji takiego czynu , dlaczego… bo jest głupi.

     • cherrz

      Samsung nie pęknie, Mi5 pęknie.x