ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
T-Mobile i Sprint

T-Mobile i Sprint połączyły siły, by stać się telekomunikacyjnym gigantem

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Potwierdziło się to, o czym na rynku telekomunikacyjnym mówiono już od dawna. Sieci T-Mobile i Sprint to teraz jedność, gdyż firmy połączyły siły, by razem stać się telekomunikacyjnym gigantem, który zagrozi m.in. takim operatorom jak AT&T i Verizon.

Zarządy T-Mobile i Sprint właśnie zakończyły pracę nad fuzją. Ten pierwszy jest obecnie wyceniany na ponad 146 miliardów dolarów, a Sprint na 59 miliardów zielonych. Połączona firma będzie teraz działać pod nazwą T-Mobile. Dzięki takiej współpracy gigant będzie miał m.in. niższe koszty utrzymania i więcej zasobów, co pozwoli zaoferować klientom z USA niższe ceny, niż dotychczas.

Z punktu widzenia konkurencji fuzja jest mieczem obusiecznym, bo Sprint opuszczający rynek może równie dobrze otworzyć furtkę dla nowych graczy, ale dwie firmy tworzące jedną całość mogą także poważnie zagrozić innym operatorom, którzy mogą nie być w stanie zaoferować konkurencyjnych cen.

Zobacz także: Instagram jeszcze bardziej zintegruje się z Facebookiem

Zapowiedź fuzji mocno skupiła się na rozwoju technologii 5G, na temat której Sprint i T-Mobile przygotowały specjalną witrynę AllFor5G.com, gdzie wytłumaczone zostało, dlaczego połączenie może przyspieszyć wprowadzenie tego rozwiązania na rynek.

Na chwilę obecną nie mamy informacji, czy fuzja dotknie także klientów spoza Stanów Zjednoczonych.

Źródło: androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy