ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
instagram nowe funkcje

Instagram jeszcze bardziej zintegruje się z Facebookiem – będą nowe funkcje!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Instagram co jakiś czas wprowadza do swojej aplikacji pewne zmiany. Są to jednak zazwyczaj pojedyncze poprawki czy nowości. Tym razem szykuje się duża aktualizacja. Pojawi się wiele ciekawostek, a sama funkcjonalność serwisu zostanie jeszcze bardziej powiązana z Facebookiem. Jak to sobie wyobrażają deweloperzy?

Instagram silniej zwiąże się z Facebookiem

Kilka lat temu Instagram został zakupiony przez Facebooka i od tego czasu można zauważyć silny związek między nimi. Wkrótce stanie się on bardziej zauważalny. Użytkownicy biorący udział w testach Instagrama, udostępnili na Twitterze kilka nadchodzących nowości. Jedną z nich będą reakcje znane z Facebooka obecne w Instagram Stories. Po kliknięciu przycisku „odpowiedz” podczas przeglądania danej relacji będziemy mogli wysłać wiadomość prywatną z emoji. Na razie funkcje te mogą testować użytkownicy Instagrama w Ameryce Południowej.

Jeśli nie będziemy chcieli oglądać czyichś zdjęć czy publikowanych filmów, przydatna okaże się opcja wyciszenia konta. Pozwoli ona na ukrycie w naszym feedzie danych postów, z zachowaniem tej osoby w naszych znajomych.

Interesująco zapowiada się nagrywanie wideo w zwolnionym tempie. Slow-Mo pojawi się w opcjach Stories, dzięki czemu łatwiej i szybciej udostępnimy ciekawy film.

Co najbardziej sugeruje silną integrację z Facebookiem, to oznaczanie osoby na zdjęciu za pomocą jego profilu. Nasz znajomy już nie będzie musiał posiadać konta na Instagramie, by przestał być anonimowy na fotografiach.

Dla użytkowników mocno korzystających z funkcji Stories, Instagram przygotował przejrzyste archiwum w formie kalendarza. Dzięki niemu znacznie łatwiej odnajdą się oni w swoich relacjach i zaplanują kolejne.

Zobacz też: Nowe przepisy w aplikacjach

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o możliwości prowadzenie wideorozmów. Niestety nic więcej na temat tej funkcji nie wiadomo. Możemy jednak podejrzewać, że będą mogły je prowadzić osoby wzajemnie obserwujące się.

Kiedy zmiany zostaną wprowadzone pozostaje na razie zagadką.

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy