LG zaprezentuje hybrydowego smartwatcha, który wytrzyma setki dni

Łukasz Pająk Newsy 2018-04-28

Smartwatche to nuda. Rynek ten zatrzymał się w miejscu i praktycznie w ogóle się nie rozwija. Wiele osób – często słusznie – zauważa, że bez sensu pchać jeszcze więcej elektroniki do zegarka, gdy ten ledwo wytrzymuje jeden dzień na pełnym akumulatorze. Ciężko zmieścić większe ogniwo do tak małych obudów, więc LG postanowiło zupełnie inaczej podejść do tematu i stworzyć hybrydowego smartwatcha. Co to oznacza? Oczywiście połączenie cyfrowej elektroniki z analogowymi mechanizmami. Jak to w ogóle możliwe? Przekonamy się już niedługo, poznając Watch Timepiece.

Hybryda ma pracować pod kontrolą Wear OS – tak, to odświeżony Android Wear. Z zakresu specyfikacji nie zabraknie 1,2-calowego wyświetlacza LCD (okrągły) o rozdzielczości 360×360 pikseli. Sama koperta ma mierzyć 45,5×45,4×12,9 mm, czyli zegarek uzupełni lukę pomiędzy Watch Style i Watch Sport. Jednostką napędową będzie dedykowany urządzeniom noszonym Snapdragon 2100, któremu towarzyszyć ma 768 MB RAM oraz 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Z zakresu łączności w specyfikacji pojawić mają się moduły WiFi i Bluetooth 4.2, a przewodowa komunikacja ma się odbywać za pomocą USB-C. Zapomnijcie o NFC i GPS. Na deser akumulator – pojemność 240 mAh. Równolegle może zostać przedstawiony Watch Timepiece+, który ma się charakteryzować dwoma paskami w zestawie oraz stacją ładującą. Co z częścią analogową? To jest największa zagadka, bo niewątpliwie budowa będzie zupełnie inna, jeśli pojawią się fizyczne wskazówki. Ich wykorzystywanie ma sprawić, że „smartwatch” wytrzyma ponad 100 dni bez ładowarki. W trybie w pełni inteligentnym czas ten skraca się do 4 dni.

Zobacz też: Oto smartfon, który zaskakuje swoim akumulatorem.

Premiera LG Watch Timepiece ma się odbyć już w poniedziałek, 30 kwietnia.

źródło: Android Headlines • Andrzej Boguski

  Cogito Classic

 • Cezar Pokorski

  Czyli kopiują pomysl ZeTime, projektu z indiegogo, który też ma fizyczne wskazówki i trzyma w cholerę jako smartwatch. Posiadam. Plusem rozwiązania LG może być użycie wear os, bo niestety własny soft firmy MyKronoz, chcoisz wciąż poprawiany, nie daje najlepszego user experience. Niemniej jednak to właśnie jest idealna forma smartwatcha – przede wszystkim zawsze pokazujący czas zegarek. A powiadomienia i trackery to udogodnienia.

 • variete

  LG zaprezentuje hybrydowego smartwatcha, który wytrzyma setki dni

  „smartwatch” wytrzyma ponad 100 dni bez ładowarki

  Niby z poziomu semantyki „ponad 100” może oznaczać także 200 czy 300, jednak wiadomo, o co chodzi w tym marketingowym uogólnieniu. Wytrzyma może 100, a może 90 czy 80. W laboratoryjnych warunkach może i 120. Natomiast te „setki dni”, które znalazły się w tytule, to liczba mnoga. „Setki”, to kilka setek, więc trochę ponad 100 (w najlepszym przypadku), to nie żadne setki!
  Tytuł jest wynikiem elementarnych problemów z językiem polskim, czy tylko clickbaitem?

  • Elomelo

   Eh jak bym zauważył wcześniej że pisał to Pan Pająg to bym nawet nie przeczytał xD

   • Teth

    Jest jakaś możliwość, żeby nie wyświetlały się od konkretnych os.?

    • Kris

     Niestety nie i pewnie nie będzie, sam nie znam takiego portalu, który by oferował taką możliwość

   • Kris

    Nie martw się, też się nadziałem…x