Smartfon od Microsoftu może być rewolucyjny – firma patentuje „wygięty” design

1 minuta czytania
Komentarze

Mogłoby się wydawać, że Microsoft już zrezygnował z udziału w mobilnym rynku, jako producent tych urządzeń. Niedawno zaczęły znikać ostatnie egzemplarze modeli z Windows Mobile na pokładzie i teraz firma czerpie zyski wyłącznie z usług. Jakby nie patrzeć to jest to właśnie główna forma zarobkowa dla Amerykanów, ale wciąż dochodzą nas słuchy, że może pojawić się smartfon z logiem Microsoftu na obudowie. Potocznie nazywany Surface Phonem, dzisiaj objawia się w formie patentowej.

Od razu zaznaczam, że szansa na pojawienie się inteligentnego telefonu komórkowego od Amerykanów są bardzo małe, ale sama rejestracja pomysłów o czymś świadczy. O czym dokładnie to omówię później, a tymczasem poznajcie wizję elastycznego smartfona od Microsoftu:

Tak, jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych wizji na wykorzystanie wyginanych wyświetlaczy, czyli książka – rozkładanie smartfona w tablet. Razem z powyższymi grafikami, do Sieci trafiły interesujące opisy. Otóż Microsoft uważa, że tradycyjny sposób obsługi się nie sprawdzi, więc system musi stać się „mądrzejszy” i traktować wiele czynników, jako dodatkowe informacje o typie użytkowania. Cokolwiek to znaczy, z pewnością może okazać się ciekawe. Ewentualnie mowa o Cortanie.

Zobacz też: Kiedy Samsung wyda kolejne aktualizacje?

Jednak kiedy ujrzymy urządzenie, które wykorzysta powyższy patent? Bardziej adekwatne jest inne pytanie – czy w ogóle je ujrzymy? Otóż dzisiaj rejestracja swoich pomysłów to w głównej mierze blokada konkurencji. Trudno zliczyć niesamowite patenty Samsunga, które wciąż tkwią w formie patentów.

źródło: Phone Arena

Motyw