ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify ukryj piosenkę

Spotify: z nową aktualizacją niepłacący użytkownicy dostaną funkcję z Premium

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Spotify jest obecnie najpopularniejszym muzycznym serwisem streamingowym na świecie. Tuż za nim kroczy Apple Music, które jak tak dalej pójdzie, wkrótce może zakończyć dominacje „zielonych”. Właśnie dlatego Spotify wprowadza do swojej aplikacji liczne usprawnienia, by przyciągnąć do siebie jeszcze więcej użytkowników. W nadchodzącej aktualizacji niepłacące osoby zyskają trochę „luksusu” znanego z abonamentu premium.

O co chodzi? A o to, że dla użytkowników korzystających z darmowego planu w aplikacji mobilnej firma przygotowała aż 15 playlist, gdzie będzie działała funkcja „na żądanie”, która pozwoli na odtwarzanie dowolnych utworów, w dowolnej kolejności, a nie tak jak teraz – tylko losowo. Wspomniane 15 playlist to ponad 40 godzin muzyki lub jak kto woli, 750 utworów.

Zobacz także: Material Design 2 pojawi się w Androidzie

Prócz opisywanych zmian, Spotify przeprojektuje swoją aplikację mobilną dla osób korzystających z darmowej wersji, by ta regularnie przypominała im o abonamencie premium. U dołu ekranu znajdą się cztery przyciski: home, szukaj, biblioteka i dedykowany przycisk premium, który będzie przenosił prosto do strony umożliwiającej zakup płatnego planu. Do tego wszystkiego dojdzie także kilka kosmetycznych zmian, takich jak m.in. bardziej zaokrąglone rogi i więcej kolorów. Jako dodatkowy bonus, „darmowi” użytkownicy będą mogli wybierać swoich ulubionych artystów od samego początku.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy