Uważajcie na konserwację urządzenia w Samsungach – możecie stracić dane!

Newsy

Jeśli korzystacie ze smartfona Samsunga, to zapewnie wiecie, że w ustawieniach systemu znaleźć można opcję o nazwie „Konserwacja urządzenia”, która pozwala na szybkie odświeżenie swojego systemu – m.in. czyszczona jest pamięć operacyjna, a niepotrzebne pliki są usuwane. To czy ta metoda działa, to temat na zupełnie inny artykuł. W tym wpisie przybliżę Wam jednak zmianę, która nastąpiła w ostatniej aktualizacji aplikacji „Device Maintenance”, o której warto wiedzieć.

Zobacz także: Sprawdź, z jakich aplikacji do nauki języków obcych warto korzystać.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Konserwacja urządzenia działa od teraz inaczej

W najnowszej aktualizacji programu „Device Maintenance” zmianie uległ dostawca usługi oczyszczającej smartfona ze zbędnych plików – od teraz zamiast silnika „Clean Master” koreański gigant korzysta z „360 Security”. Jak wynika z komentarzy użytkowników Reddita, nowy system sprzątania jest dużo agresywniejszy, co oznacza, że przypadkowo usuwa on np. dokumenty osób korzystających z programu WhatsApp. Nie wiadomo, czy inne aplikacje ze sklepu Google Play również są zagrożone – zalecam jednak zachować ostrożność podczas korzystania z nowego rozwiązania Samsunga po to, by uniknąć zbędnej irytacji i potencjalnych problemów.

Źródło: Reddit

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x