Android P, podobnie jak każda inna nowa wersja Androida, wraz ze swoją premierą wprowadzi wiele użytecznych funkcji i udogodnień. Jednym z nich jest ulepszona rotacja ekranu smartfona lub tabletu, która od teraz, zamiast dwóch trybów posiadać będzie trzy – automatyczne obracanie, rotację zablokowaną w pionie i rotację zablokowaną w poziomie. Jeśli chcielibyście przetestować identyczną funkcję już dzisiaj na swoim telefonie, to żaden problem – wystarczy, że skorzystacie z jednej z kilku aplikacji, które polecę Wam w tym poradniku.

Zobacz też: Czy Twój nowy smartfon obsłuży sklep Google Play? Sprawdź to!

Chcę skorzystać z nowego trybu już teraz!

Pomimo tego, że premiera Androida P będzie miała miejsce dopiero w wakacje, to deweloperzy aplikacji z Google Play już wprowadzili niektóre rozwiązania do swoich programów. Poniżej przedstawiam Wam najlepsze opcje.

 1. Dynamic Rotation Control – dzięki tej aplikacji użytkownik może manualnie blokować rotację ekranu w wybranym trybie bez potrzeby korzystania z opcji automatycznego obracania ekranu. Program dostępny jest całkowicie za darmo.
 2. Custom Navigation Bar – moja kolejna propozycja współpracuje wyłącznie z telefonami i tabletami, które działają pod kontrolą Androida 7.0+. Program pozwala dodać ikonkę zarządzania rotacją ekranu na pasek nawigacyjny, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

To by było na tyle – jeśli jakaś aplikacja Wam się spodobała, to nie zapomnijcie wspomnień o tym w komentarzach.

Źródło: XDA-Developers

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Michał Derej

  Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.