ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android P

[Poradnik tygodnia] Ulepszona rotacja ekranu z Androida P na każdym smartfonie

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Android P, podobnie jak każda inna nowa wersja Androida, wraz ze swoją premierą wprowadzi wiele użytecznych funkcji i udogodnień. Jednym z nich jest ulepszona rotacja ekranu smartfona lub tabletu, która od teraz, zamiast dwóch trybów posiadać będzie trzy – automatyczne obracanie, rotację zablokowaną w pionie i rotację zablokowaną w poziomie. Jeśli chcielibyście przetestować identyczną funkcję już dzisiaj na swoim telefonie, to żaden problem – wystarczy, że skorzystacie z jednej z kilku aplikacji, które polecę Wam w tym poradniku.

Zobacz też: Czy Twój nowy smartfon obsłuży sklep Google Play? Sprawdź to!

Chcę skorzystać z nowego trybu już teraz!

Pomimo tego, że premiera Androida P będzie miała miejsce dopiero w wakacje, to deweloperzy aplikacji z Google Play już wprowadzili niektóre rozwiązania do swoich programów. Poniżej przedstawiam Wam najlepsze opcje.

  1. Dynamic Rotation Control – dzięki tej aplikacji użytkownik może manualnie blokować rotację ekranu w wybranym trybie bez potrzeby korzystania z opcji automatycznego obracania ekranu. Program dostępny jest całkowicie za darmo.
  2. Custom Navigation Bar – moja kolejna propozycja współpracuje wyłącznie z telefonami i tabletami, które działają pod kontrolą Androida 7.0+. Program pozwala dodać ikonkę zarządzania rotacją ekranu na pasek nawigacyjny, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

To by było na tyle – jeśli jakaś aplikacja Wam się spodobała, to nie zapomnijcie wspomnień o tym w komentarzach.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy