huawei kirin

Kirin na wyłączność – taka decyzja Huawei

Newsy

Na rynku mobilnym znajdziemy kilku producentów procesorów. Popularni i tworzący flagowe rozwiązania Qualcomm i Samsung, nieco mniej wydajne jednostki od MediaTek czy Xiaomi ze swoim Surge. Jest jednak także Huawei produkujący procesory dla swoich smartfonów. I nie zamierza się nimi dzielić.

Kirin tylko dla Huawei

W smartfonach Huawei możemy znaleźć procesory Kirin. Za ich tworzenie odpowiada sam producent. Podczas konferencji przedstawiciel marki odpowiedział, że Kirin jest i będzie przeznaczony tylko smartfonom Huawei i Honor. Nie jest planowana ekspansja ani nawet okazyjne dzielenie się podzespołem.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Polskie ceny nowych Moto

Chiński producent z roku na rok radzi sobie na rynku coraz lepiej. Co prawda jednostki Kirin nie należą do najmocniejszych, ale w testach wydajnościowych gonią czołówkę w postaci Snapdragona i Exynosa. W okolicach października ma zostać zaprezentowany Huawei Mate 20, który może zostać wyposażony w pierwszy na świecie procesor wykonany w technologii 7 nm.

Huawei ma ambitne plany, więc jego pomysł na ekskluzywność procesora są zrozumiałe. Jeśli tylko firmie uda się podnieść ich wydajność i zrównać z konkurencją, możemy być pewni, że wynik sprzedażowy pójdzie jeszcze bardziej w górę.

źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x