ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia health logo samsung google sprzedaz

Kolejny oddział Nokii idzie pod młotek – wśród zainteresowanych Samsung i Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Słowem wstępu trzeba pewne kwestie wyjaśnić. Nokia – „ta prawdziwa” – wciąż istnieje i ma się znakomicie. Jest jednym z pionierów rozwoju sieci 5G, których nadajniku lada moment mają zostać montowane w Polsce. Nokia, którą kojarzymy ze smartfonów to marka, należąca do HMD Global – również fińskiej firmy. W tym tekście mówimy o oryginalnej Nokii, nie o urządzeniach mobilnych z Androidem.

Po słowie wstępu i wyjaśnień, przypomnijmy sobie krótką historię. W 2016 roku Nokia kupiła francuską firmę Withings za 192 miliony dolarów. Zajmowała się ona tworzeniem urządzeń ściśle powiązanych ze zdrowiem – różne monitory snu, opaski sportowe, pulsometry, ciśnieniomierze, wagi i tak można wymieniać w nieskończoność. Zakup od razu został przebrandowany i tak powstał oddział Nokia Health, który teraz został wystawiony na sprzedaż. Według wyliczeń analityków, które bazują na wynikach finansowych, Finowie nie odzyskają wydanej 2 lata kwoty. Jednak wśród zainteresowanych jest wiele firm – wiele europejskich, ale też tacy giganci, jak Samsung i Google.

Zobacz też: Termin ważności wiadomości w Gmailu? O co chodzi?

Zarówno Amerykanie, jak i Koreańczycy mogą wiele zdziałać z zapleczem Nokia Health. Szczególnie lider mobilnego rynku może urozmaicić swoją serię Gear – w końcu taki zakup zapewne wiąże się z dodatkowymi patentami i autorskimi rozwiązaniami. Z kolei Google mogłoby rozwinąć serię Home o nowe rodzaje urządzeń z ich asystentem.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy