Przyzwyczailiście się już do niedziel bez handlu? Zapewne wielu z Was w ogóle nie zauważyła zmian w przepisach, ale nie trudno zorientować się, że akurat danego dnia wszystkie markety są pozamykane. W takich sytuacjach trzeba szukać najbliższej stacji benzynowej, które zawsze są otwarte lub sklepów, w których to ich właściciel stanął za kasą. Nie zawsze jest to proste zadanie – szczególnie, gdy jesteśmy w innym mieście lub pierwszy raz spotykamy się z taką sytuacją.

Problem ten można rozwiązać na dwa sposoby i oba załatwia jedna aplikacja. Pierwsza metoda to zrobić zakupy odpowiednio wcześniej, jeśli dana niedziela nie będzie handlową. W tym momencie pojawia się dodatkowy kłopot – które to niedziele? W tym wypadku dowiecie się wszystkiego z aplikacji „Dni Bez Handlu”, o której już mogliście przeczytać na łamach naszego portalu. To nie jest zwykły kalendarz, bo może nas także informować zawczasu o nieczynnej niedzieli czy też świętach. Teraz autorzy postanowili rozbudować swój program o mapę i spis sklepów, które są otwarte w dni bez handlu. Oczywiście bazę tworzą użytkownicy, więc obecnie lista nie jest najdłuższa, ale niewątpliwie z czasem powinna być dla każdego kompletna. Szczególnie, jeśli zainteresują się nią właściciele sklepów.

Zobacz też: Szykuje się wylew smartfonów dla graczy.

Dni Bez Handlu to darmowa aplikacja, którą znajdziecie zarówno na Androidzie, jak i iOS:

 

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.