Kolejny komunikator od Google? Gigant porzuca Allo, by konkurować z Apple

mm Michał Derej Newsy 2018-04-20

Google jakiś czas temu stworzyło mema, który konsekwentnie rozwijany jest przez zarząd firmy – gigant co pewien czas prezentuje swój nowy komunikator, który następnie, kilkanaście miesięcy później, zastępowany jest przez kolejne rozwiązanie. Podczas premiery Allo i Duo mogliśmy myśleć, że Google powoli się ustatkowuje i w przeciągu najbliższych kilku lat nie będą czekać nas żadne drastyczne zmiany. Nic bardziej mylnego – już wkrótce powitamy „Chat”, który zintegrowany będzie z aplikacją „Wiadomości na Androida”. 

Zobacz także: To koniec darmowego VPN-a od Opery.

Nowy pomysł Google’a wbrew pozorom ma sens

Nowy sposób komunikacji od Google’a, czyli „Chat”, korzystać będzie ze standardu RCS (Rich Communication Services), który znacznie zwiększa możliwości SMS-ów – użytkownicy, których operator wspiera taką możliwość, mogą m.in. (oprócz wysyłania wiadomości) tworzyć konwersacje grupowe, przesyłać duże pliki, a także są informowani, gdy ktoś przeczyta daną wiadomość. „Chat” zintegrowany będzie ze specjalną stroną internetową, gdzie dokończyć będzie można rozmowę z daną osobą – nie będziemy zatem ciągle uzależnieni od smartfona. Niestety „Chat” swoim użytkownikom nie zaoferuje tak zaawansowanych opcji, jak np. iMessage – nie możemy więc liczyć np. na szyfrowanie wiadomości.

Google Chat Allo Komunikator

Warto pamiętać, że na potrzeby rozwijania nowego sposobu komunikacji Google przeniosło wszystkich programistów zajmujących się aplikacją Allo do nowego oddziału – miejmy nadzieję, że nie jest to zatem koniec tego świetnego komunikatora giganta z Mountain View.

Źródło: AndroidPolice • 0001

  od początku pojawienia się allo sralo, duo bzduło, że… to bez sensu, tragedia , Google nie ma w ogóle pomysłu i jest mistrzem marnowania pieniędzy. Czy tam pracują same głupki ?

 • Karysu

  A z ciekawości kiedy mniej-wiecej premiera?

  • Michał Derej

   Tego niestety nie wiadomo.

 • Martina Neumayer

  Przecież toto opiera się na sms, więc jak ma oferować szyfrowanie? Plastrem do protokołu nie przylepią 😉

  • BlahFFF

   Chyba nie do konca. Sama aplikacja obslugiwac bedzie oba protokoly i albo wyslesz zwyklego SMSa jesli pasuje do wytycznych, czyli bez szyfrowania albo wiadomosc RCS ze zdjeciem, video, animacjami, dluzszym tekstem i innymi pierdolami ale do tego wymagana jest juz transmisja danych, wszystko idzie poprzez polaczenie z interenetem wiec mozna z tym zrobic co sie chce o ile aplikacja po drugiej stronie bedzie w stanie wyswietlic to uzytkownikowi. Zasada identyczna co iMessage.

   • Martina Neumayer

    Dlatego istotne jest jak dokładnie zostanie dana odmiana zrealizowana. Bo jest ich już kilka. Ta pierwotna to stricte właśnie tak jak z grubsza wspomniałam bazowanie na tym co już jest. Jest także na przykład i otwarta wersja.. czy odmiana.. która jest swoistą hybrydą. Także wiesz.. opcji jest bardzo wiele. Oby je jakoś mądrze wykorzystano 😉

 • variete

  To miałoby sens, gdyby się na to zdecydowali 10-12 lat temu. Nowsze MMS-y nikogo nie interesują, skoro jest masa komunikatorów do wyboru.

  • j.

   No właśnie. Masa. W dwóch firmach w których pracuję mam w sumie 5. A SMS dociera zawsze.x