Komunikator Google

Kolejny komunikator od Google? Gigant porzuca Allo, by konkurować z Apple

Newsy

Google jakiś czas temu stworzyło mema, który konsekwentnie rozwijany jest przez zarząd firmy – gigant co pewien czas prezentuje swój nowy komunikator, który następnie, kilkanaście miesięcy później, zastępowany jest przez kolejne rozwiązanie. Podczas premiery Allo i Duo mogliśmy myśleć, że Google powoli się ustatkowuje i w przeciągu najbliższych kilku lat nie będą czekać nas żadne drastyczne zmiany. Nic bardziej mylnego – już wkrótce powitamy „Chat”, który zintegrowany będzie z aplikacją „Wiadomości na Androida”. 

Zobacz także: To koniec darmowego VPN-a od Opery.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Nowy pomysł Google’a wbrew pozorom ma sens

Nowy sposób komunikacji od Google’a, czyli „Chat”, korzystać będzie ze standardu RCS (Rich Communication Services), który znacznie zwiększa możliwości SMS-ów – użytkownicy, których operator wspiera taką możliwość, mogą m.in. (oprócz wysyłania wiadomości) tworzyć konwersacje grupowe, przesyłać duże pliki, a także są informowani, gdy ktoś przeczyta daną wiadomość. „Chat” zintegrowany będzie ze specjalną stroną internetową, gdzie dokończyć będzie można rozmowę z daną osobą – nie będziemy zatem ciągle uzależnieni od smartfona. Niestety „Chat” swoim użytkownikom nie zaoferuje tak zaawansowanych opcji, jak np. iMessage – nie możemy więc liczyć np. na szyfrowanie wiadomości.

Google Chat Allo Komunikator

Warto pamiętać, że na potrzeby rozwijania nowego sposobu komunikacji Google przeniosło wszystkich programistów zajmujących się aplikacją Allo do nowego oddziału – miejmy nadzieję, że nie jest to zatem koniec tego świetnego komunikatora giganta z Mountain View.

Źródło: AndroidPolice

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x