Google jakiś czas temu stworzyło mema, który konsekwentnie rozwijany jest przez zarząd firmy – gigant co pewien czas prezentuje swój nowy komunikator, który następnie, kilkanaście miesięcy później, zastępowany jest przez kolejne rozwiązanie. Podczas premiery Allo i Duo mogliśmy myśleć, że Google powoli się ustatkowuje i w przeciągu najbliższych kilku lat nie będą czekać nas żadne drastyczne zmiany. Nic bardziej mylnego – już wkrótce powitamy „Chat”, który zintegrowany będzie z aplikacją „Wiadomości na Androida”. 

Zobacz także: To koniec darmowego VPN-a od Opery.

Nowy pomysł Google’a wbrew pozorom ma sens

Nowy sposób komunikacji od Google’a, czyli „Chat”, korzystać będzie ze standardu RCS (Rich Communication Services), który znacznie zwiększa możliwości SMS-ów – użytkownicy, których operator wspiera taką możliwość, mogą m.in. (oprócz wysyłania wiadomości) tworzyć konwersacje grupowe, przesyłać duże pliki, a także są informowani, gdy ktoś przeczyta daną wiadomość. „Chat” zintegrowany będzie ze specjalną stroną internetową, gdzie dokończyć będzie można rozmowę z daną osobą – nie będziemy zatem ciągle uzależnieni od smartfona. Niestety „Chat” swoim użytkownikom nie zaoferuje tak zaawansowanych opcji, jak np. iMessage – nie możemy więc liczyć np. na szyfrowanie wiadomości.

Google Chat Allo Komunikator

Warto pamiętać, że na potrzeby rozwijania nowego sposobu komunikacji Google przeniosło wszystkich programistów zajmujących się aplikacją Allo do nowego oddziału – miejmy nadzieję, że nie jest to zatem koniec tego świetnego komunikatora giganta z Mountain View.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.