Google Babel coraz bliżej?

Herman Żatuchin Newsy 2013-04-09

W sieci pojawiły się kolejne przecieki nowej usługi Google o nazwie Babel i tym razem pochodzą prawdopodobnie od pracownika, który sprawdzał jej funkcjonalność w GMail.

Na pierwszym zdjęciu przedstawiono podpis feedbacka potwierdzający nazwę usługi. Na kolejnych możemy zauważyć mnóstwo różnych emotikonów; oprócz standardowych minek będziemy mogli posłużyć się różnorodnymi zwierzętami, flagami itd. Nieco powyżej czatu widać małą ikonkę kamery, która może sugerować, że dostaniemy możliwość przesyłania czy podpinania pod wiadomość filmów czy obrazków. Jednak aby skorzystać z takiej funkcji w Google Babel trzeba najpierw zarejestrować się w Google+.

Prawdopodobnie więcej informacji zdobędziemy na konferencji Google I/O, która odbędzie się w połowie maja.

źródło: phandroid.com • maped

  Właśnie jeśli chodzi o integrację z usługami sms/mms może być problem, dużo zależy od tego, czy Google zdecyduje się na włączenie w całość Voice’a. Jeśli kogoś interesuje temat, zapraszam do mnie na bloga – – dzisiaj koło godziny 14 pojawi się druga część wpisu dotyczącego komunikatora Babel, a pierwsza poszła wczoraj:)

 • Ziendal

  Połączyć to z aplikacja sms/mms i mamy cud maline.

 • LocDog

  Sam mam już kilkanaście lat nr GG, ale ostatnim komunikatorem od nich była wersja 7. Obecny jest kompletnie zamulony i napakowany śmieciami, a ja tylko chcę porozmawiać!

 • PsiaNeerka

  W Polsce pewnie mało ludzi będzie z tego korzystało, a szkoda bo pewnie będzie to super usługa. Musieli by te całe GG sprzątnąć to może by w końcu ludzie zaczeli korzystać z prawdziwych i wygodnych rozwiązań.

  • PML

   To zależy w jakim przedziale wiekowym masz znajomych i czym się oni zajmują. Ja już dawno nie widziałem gg, a do kontaktu w zupełności wystarczy mi fb i GTalk (a ten drugi ma przecież połączyć się z G+ i jakimiś jeszcze tworząc tego Babla). Czekam z niecierpliwością, bo połączenie tych popularnych czatów może ożywić ruch na G+ 😉

 • LocDog

  Ciekaw jestem czy to automatycznie będzie przypisane jakby do konta Gmail, czy trzeba to osobno zakładać. Z komunikatorami jest taki problem, że jest ich wiele, każdy znajomy ma co innego i żeby mieć kontakt trzeba mieć kilka z nich.

  • Kamil Ostrowski

   W ostatnim okresie można zauważyć działania google które przekładają się na coraz lepszą jakości oferowanych usług. Łatwość użytkowania jak również prostota to cechy najbardziej cechujące ich nowe usługi. Z uwagi na to mniemam iż dostęp do Babel będzie jak najprostszy. W artykułach które pojawiały się ostatnio na ten temat można było wyczytać informacje o połączeniu wszystkich messanger-ów od google (talk, google chat, itp).