Jeśli oglądaliście ostatnie konferencje firmy Apple z pewnością zauważyliście demo prezentujące nowy silnik (a dokładniej port tego silnika) do gier produkcji Epic Games. Mimo, że jest to tylko demo, trzeba przyznać, że „Epic Citadel„, to jedna z najpiękniejszych gier na urządzenia mobilne, jakie do tej pory widzieliśmy. Niestety, Unreal Engine 3 (tak nazywa się nowy silnik użyty w tej grze) będzie dostępny tylko na jedną platformę – iOS. 

Chociaż na sprzętach z zielonym robotem nie zobaczymy Epic Games coraz jaśniejszym blaskiem rozbłyska dla nas światełko w tunelu. Owym światełkiem jest firma id Software, która w swoim dorobku ma takie hity jak: Doom, Quake, czy Wolfenstein. Te tytuły mogliśmy już podziwiać na Androidzie, lecz jak powszechnie wiadomo, profesjonalnie wykonanie gry jest znacznie lepsze niż produkty robione przez pasjonatów. Skąd przypuszczenia o wejściu na rynek tego producenta? Otóż on sam zamieścił w internecie ofertę pracy, w której poszukuje… programisty na system operacyjny Android! 

W ostatnim czasie producent Quake’a na konferencji pod nazwą QuakeCon zaprezentował silnik graficzny RAGE, który na iOS osiągał 60 klatek na sekundę. Miejmy nadzieję, że id Software nie zapomni o nas, tak jak, to zrobiło Epic Games.
źródło: androidcentral.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz