[YouTube] Czy technologia jest dobra na głód?

Tymoteusz Pers Newsy 2018-04-20

Czy technologia jest odpowiedzią na każde zło tego świata? Na wojnach stosujemy coraz bardziej wymyślne bronie czy rozwiązania w czołgach chcąc osiągnąć przewagę nad wrogiem.

Technologia służy też jednak ludziom do pomocy innym. Dzięki krajom wysoko rozwiniętym w państwach, gdzie panuje bieda, jesteśmy w stanie podnieść globalną średnią jakości życia. Dlaczego w takim razie chociażby w wielu regionach Afryki od dziesięcioleci nie widać żadnych zmian?  • Martina Neumayer

    Największym problemem są sami ludzie. Ich chęć zysków, pazerność i cała ta reszta. Żywności jest tyle, że spokojnie wystarczyłoby dla wszystkich, a jeszcze by zostało bardzo dużo. Ale przecież trzeba zarobić, tak? Ważna jest kasiora w kieszeni, a nie nakarmienie kogoś. Logistyka też nie problem. To co jest dałoby radę. Ludzie i ich idiotyczne pomysły typu.. bariery, ograniczanie, dzielenia planety na jakieś trzecie światy i tym podobne.. Kurde, na co to komu? Ameryka ma pomóc? Przecież to oni szkodzą i głupot robią najwięcej. Sprawa JDeere.. z wymuszeniami na tamtejszych rolnikach.. Sprawy Monstanto i im podobnych ze zmuszaniem farmerów do zasiewów pól modyfikowanym zbożem.. „Albo robisz jak my chcemy, albo ci życie tak umilimy, że pójdziesz z torbami”. Mało to można sobie na te tematy znaleźć informacji? Chwilami to aż słów brakuje, gdy się to czyta, czy ogląda. Ludzie są dla siebie jak bestie w dzisiejszych czasach.. a im dalej we właśnie czas, tym gorzej. Staliśmy się dzikusami w dobie cywilizacji. Postęp miał nam pomóc, a zrobił coś wręcz odwrotnego.
    Tak, to prawda.. ludzie nie wiedzą jak i co mają z tym postępem zrobić. Wolą się np. zbroić, aniżeli sobie wzajemnie pomagać.

  • Luk Knysza

    Afrykańczycy doskonale sobie radzą w techonologiach jakim są kryptowaluty dzięki mikropożyczkom gdzie banki za przelew pobierają 5 dol. Europejczyk ma aby pożyczyć małe kwoty ale jak? skoro nie ma tam bankowości ,a opłaty od banków wysokie ? Bądź datki na żywność trafiające bezpośrednio do potrzebującego i nie rozkradana.Dlatego powstaje specjalna kryptowaluta i portfele do niej przy takich organizacjach jak UNICEF itp