Co warto wiedzieć o Google Pay

Płatności mobilne są naprawdę popularne – pokazuje to ilość pobrań Google Pay

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Płatności mobilne stare zyskują na popularności. Nie trudno się temu dziwić, bo większość z nas chętnie otwiera się na nowe technologie. Pionierem w tej dziedzinie jest aplikacja Google Pay, która właśnie przekroczyła próg 100 milionów pobrań w sklepie Play.

Google Pay wymaga do działania jedynie smartfona z NFC i co najmniej Androidem 4.4 (KitKat) na pokładzie. Aplikacja jest o tyle ciekawa, że przy płaceniu przy jej pomocy sprzedawca nie widzi naszego numeru karty, a jedynie wirtualny numer wygenerowany przez Google Pay – wszystko za sprawą szyfrowania.

Google Pay

Zobacz także: Android Oreo dla Galaxy S7 coraz bliżej

W Polsce z Google Pay można korzystać jedynie w wybranych bankach, których pełna lista jest dostępna na stronie usługi. 100 milionów pobrań to naprawdę dobry wynik. Usługa ta jest bardzo popularna także w naszym kraju, gdzie niemal wszędzie można zapłacić zbliżeniowo – w przeciwieństwie do pierwszych z brzegu Stanów Zjednoczonych.

W Google zdecydowanie mają co świętować. Osobiście korzystam z tej aplikacji tuż od momentu, w którym mBank dołączył do akcji. Portfela już prawie nie noszę, bo wszystko mam w telefonie – wygodnie i praktycznie. A Wy korzystacie z Google Pay?

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy