HTC stoi nad przepaścią i notuje wyjątkowo słabe wyniki sprzedaży

Newsy

Nie jest nowością to, że ostatnie wyniki finansowe HTC pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Od kilku miesięcy z publikowanych statystyk wynika, że osiągane zyski ciągle maleją, a w minionym kwartale firma zanotowała najsłabsze rezultaty od lat. Można wręcz stwierdzić, że z wynikiem 2,83 milionów dolarów firma funkcjonuje na granicy opłacalności – wystarczy przypomnieć tylko, że w tym samym okresie zeszłego roku zyski HTC wyniosły 150 mln dolarów.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Przyjmuje się, że winę za taki stan rzeczy ponosi opóźniająca się premiera flagowego modelu One. Byłoby jednak przesadą twierdzić, że jeden smartfon, wprowadzony na rynek tuż pod koniec kwartału znacząco poprawiłby opublikowane dziś wyniki. Możemy jednak sądzić, że przyszłe miesiące okażą się kluczowe dla tajwańskiego producenta, gdyż będzie on musiał przekonać klientów, że jego flagowy One jest znacznie lepszym wyborem, niż wkraczający powoli na rynek Samsung Galaxy S4. Cała sytuacja rozwiąże się już w najbliższym czasie, który będzie najważniejszym sprawdzianem dla HTC w całej historii działalności firmy.

 

 

źródło: androidcentral.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x