Od jakiegoś czasu można słyszeć pogłoski, że Spotify pracuje nad zmianą interfejsu swojej mobilnej aplikacji. Okazuje się, że niektórzy użytkownicy już teraz je widzą i są one bardzo przydatne w darmowej wersji.

Spotify i nowy interfejs dla darmowej wersji

Zmiany dotyczą zarówno nowości w aplikacji na iOS jak i Androida. The Verge informuje, że nowy interfejs jest już wyświetlany u niektórych użytkowników. Warto przyjrzeć się zmianom opcji odtwarzania konkretnych utworów. Do tej pory użytkowników korzystających z bezpłatnej wersji obowiązywała losowa kolejność odtwarzania. Ma się to jednak zmienić. Aplikacja Spotify będzie informować za pomocą niebieskiej ikony losowania, które albumy bądź listy można odtworzyć tylko w tej opcji. Inne listy odtwarzania będą oznaczone zieloną ikonką.

Zmiany sięgają jeszcze dalej – pojawi się odświeżony pasek nawigacji, również odtwarzanie z pełnoekranową grafiką ulegnie modyfikacji na bardziej standardowy wygląd. Zniknął jednak przycisk radia. Na dole z nowości widzimy za to ikonę Premium zachęcającą do przejścia na płatną subskrypcję.

Zobacz też: W te gry trzeba zagrać!

Kiedy zmiany miałyby się pokazać wszystkim? Istnieje szansa, że po konferencji, która ma miejsce już w przyszłym tygodniu.

źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.