ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
chrome 66 automatyczne wyciszanie

[Pobierz] Zaktualizowany Chrome zablokuje irytujące reklamy

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Irytują Was głośne rekalmy? Jeśli tak to być może słyszeliście o planie Google, który postanowił z nimi walczyć. W najnowszej wersji przeglądarki Chrome takie działania zostały już podjęte, a funkcjonalność na papierze prezentuje się perfekcyjnie.

Chrome automatycznie wyciszy grające reklamy

Czasami wchodząc na stronę pierwszą rzeczą, jaka do nas dociera jest dźwięk. Okropny, hałaśliwy i kompletnie nie na miejscu, który zamiast zainteresować nas i przykuć naszą uwagę do danego produktu odstrasza i powoduje najczęściej wyłączenie strony. W Chrome wersji 66 ten problem nas nie spotka, gdyż domyślnym ustawieniem przeglądarki ma być blokowanie automatycznego odtwarzania w filmach, które nie mają wyciszonego dźwięku. Jeśli wideo będzie mieć dźwięk wyciszony, przeglądarka pozwoli mu się uruchomić.

Pojawiła się także możliwość wyeksportowania haseł w pliku .CSV. Do pobrania takiego dokumentu wymagane będzie jednak podanie hasła użytkownika, co minimalizuje prawdopodobieństwo wykradzenia ich przez osobę nieupoważnioną.

Zobacz też: Widzieliście Xperię XZ2 Premium?

Wraz z aktualizacją do Chrome 66 trafiły aż 62 poprawki bezpieczeństwa. Aby pobrać najnowszę wersję przeglądarki możecie skorzystać z jej oficjalnej strony.

źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy