Qualcomm Technologies rozszerza współpracę z firmą Facebook, aby zwiększyć wydajność aplikacji Facebook Home oraz Facebook dla systemu Android na wszystkich urządzeniach wyposażonych w procesory Snapdragon firmy Qualcomm.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM)  ogłosił dziś, że spółka zależna, Qualcomm  Technologies, Inc. współpracuję z Facebookiem, aby zoptymalizować  aplikacje Facebook Home oraz Facebook dla systemu Android na wszystkich urządzeniach wyposażonych w procesory  Snapdragon™. Optymalizacja Facebook Home została tak zaprojektowana, aby umożliwić osobom korzystającym z aplikacji lepszą wydajność, zmniejszoną konsumpcje energii oraz poprawioną efektywność danych.

Wydawać by się więc mogło, że Facebook Home to tylko „feature” programowy i do sprzętu ma się nijak. Okazuję się, że w praktyce jest całkiem inaczej – najpopularniejszy portal społecznościowy zaangażował w swój projekt nie tylko producenta smartfonów, ale również firmy odpowiedzialne za podzespoły.

Źródło: notka prasowa
Grzegorz Kaczmarek