Układy 5G coraz bardziej energooszczędne

ZTE z poważnym problemem w wielu krajach – może nawet stracić licencję na Androida!

Newsy

Firma ZTE, która zajmuje się m.in. produkcją smartfonów oraz urządzeń elektronicznych od pewnego czasu boryka się ze sporymi problemami, głównie za sprawą rządu Stanów Zjednoczonych, który zdecydował się nałożenie na korporację siedmioletniej kary na korzystanie z produktów pochodzących z USA. Powodem zakazu jest fakt, iż ZTE nielegalnie eksportowało amerykańską technologię do Iranu oraz Korei Północnej. Okazuje się jednak, że firma już wkrótce może mieć znacznie więcej problemów.

Co wspomniana wcześniej kara oznacza dla ZTE?

Pozbawienie korporacji możliwości korzystania z dóbr pochodzących ze Stanów Zjednoczonych jest w stanie kompletnie zniszczyć tę chińską firmę – zakaz oznacza, że wyposażanie smartfonów w układy Qualcomma nie będzie możliwe, a więc produkty ZTE nie będą mogły konkurować z innymi smartfonami z tej samej półki cenowej. Agencja Reuters informuje także, że decyzja amerykańskiego rządu jest w stanie spowodować, że ZTE straci licencję na sprzedaż produktów z Androidem. To kompletnie wykluczyłoby tego producenta z rynku urządzeń mobilnych.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz także: Nowa Nokia już na horyzoncie.

Zaniepokojenie opisywaną w tym artykule chińską firmą wyraził również brytyjski rząd. Z wydanego oświadczenia wynika, że korzystanie z urządzeń ZTE w telekomunikacji może zagrażać bezpieczeństwu narodowemu. Znaleźć można tam również ciekawą informację, z której wynika, iż brytyjska telekomunikacja częściowo polega już na firmie Huawei, więc korzystanie z usług innej korporacji mija się z celem. Warto pamiętać jednak, że ZTE wciąż ma prawo do sprzedaży swoich urządzeń na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Źródło: Reuters, Neowin

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x