ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gmail z łatwym wyszukiwaniem wiadomości e-mail

Gmail wprowadzi wiadomości z terminem ważności – jak to ma działać?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Gmail w przeglądarce już niebawem doczeka się zmian wizualnych. Gigant z Moutain View pracuje jednak jeszcze nad kwestią funkcjonalności. Pojawią się nowe opcje, dzięki którym w lepszy sposób będziemy mogli zarządzać naszą pocztą.

Automatyczne usuwanie wiadomości

Jedną z nowości jaka się pojawi wraz z odświeżonym przeglądarkowym Gmailem jest odkładanie wiadomości na później. Będziemy mogli zdecydować, kiedy zechcemy otrzymać daną wiadomość drugi raz, co pozwoli na lepszą organizację pracy i zminimalizuje zaległości.

Według najnowszych doniesień może się także pojawić opcja wysyłania znikających wiadomości. Miałoby to polegać na utworzenie e-maila z terminem ważności dla niego. W przypadku wysłania takiej wiadomości możliwości kopiowania i pobierania załączników czy przesyłania dalej będą wyłączone.

Google planuje ten tryb nazwać trybem poufnym. Co nam to daje? Oprócz wysłania wiadomości będziemy mogli wymagać od odbiorcy podania hasła.

Wszystko to brzmi bardzo interesująco, lecz na razie nic więcej na temat nowej usługi powiedzieć nie możemy. Być może na konferencji Google I/O odbywającej się w maju poznamy więcej szczegółow.

Źródło: Tech Crunch

Sprawdź najnowsze wpisy