Nadchodzi tajemnicza Nokia z przerażającą nazwą

Łukasz Pająk Newsy 2018-04-15

Co jak co, ale Nokii trzeba oddać, że uprawia świetny marketing na całym świecie. Z marki zbesztanej przez Microsoft wróciła, jak gdyby nigdy nic i notuje świetne wyniki. To doskonale pokazuje, że ludzie wciąż są przywiązani do Finów, a ci to doskonale wykorzystują. Nie twierdzę, że ich modele są złe, bo coraz częściej sprawiają wrażenie bezkonkurencyjnych w swoich kategoriach. Jednak nie jest to wciąż ta sama Nokia, co potrafiła stworzyć pokraczne modele ot tak. Niewątpliwie zmienił się ten rynek. Tymczasem w Chinach zaczęły pojawiać się tajemnicze reklamy, które mogą mrozić krew w żyłach.

Czego spodziewać się po zapowiedzi takiej, jak ta poniżej?

Mi na myśl od razu przyszła pierwsza i fatalna próba stworzenia smartfona z Androidem przez Nokię i Microsoft. Seria X była nieporozumieniem i słusznie uważa się, że została stworzona wyłącznie po to, żeby udawać, iż „Robocik to dno, a Okienka są świetne”. Tym razem tak fatalnej wizji nie przewidujemy, aczkolwiek o samym smartfonie niewiele wiemy. Nieoficjalnie mówi się, że ma to być bezramkowy model ze średniej półki. Samo „X” dzisiaj może też oznaczać (oby nie!) nawiązanie do iPhone’a i jego wycięcia w ekranie.

Zobacz też: Nokia Pro Camera do pobrania!

Czemu premiera w Chinach? Jakby nie patrzeć to Nokia od swojego powrotu tak przedstawia poszczególne smartfony. Ich pierwszy model za rządów HMD GlobalNokia 6 – został przedstawiony właśnie w Państwie Środka. Wyprzedał się bardzo szybko. Analogicznie wyglądała sytuacja z następcą i kilkoma innymi propozycjami, więc tym razem nie może być inaczej. Najpierw Chiny, później Europa. O ile w ogóle Nokia X trafi do Polski, bo pamiętajmy, że Nokie 2 i 7 jeszcze się u nas oficjalnie nie pojawiły.

źródło: ithome.com • Bożena Lipińska

  Podoba mi się, może bym sobie taki telefon kupiła. Zastanawiam się już od momentu przejścia do Virgin Mobile. Zdecydowałam się wreszcie na VM, bo mają teraz fajny plan na kartę za 25 zł #Gigadaje 😉

 • anemusek

  Ale robocik to dno więc co niby stara seria X udawała?

  • stark2991

   Twój komentarz to też dno.

 • Ironpiter

  Nokia z nazwy chce byc jak Iphone X. I z tym ma sie kojarzyć wlasnie. Iphone X Nokia X Samsung X (S10). Same iksy.

  • Potem X w nazwie firmy (jako skreślenie)

 • Adam Turner

  Czytając początek artykułu przypomina mi się dowcip o blondynce używającej słów , których znaczenia nie rozumiała , podobnie z autorem – Panie co znaczy słowo „zbesztać” ?

  • Andrzej Johnson

   E tam, czepiasz sie, to raczej wina pedagogów bo gramatyki z mlekiem matki raczej nie wyssiesz.

  • GLOCK

   Zaraz po trolach obrońcy ortografii/gramatyki to najbardziej irytująca grupa w internecie. Ich komentarze nigdy nie wnoszą niczego do dyskusji.

   Nie możecie brendzlowac sie na forach/blogach dla polonistów? 99,9% czytelników Android. com jest tu dla wiadomości o nowinkach technologicznych a nie po to by dowiedzieć się co jest poprawna forma: „mi” czy „mnie”

   • p1t3r

    Jasne, czyli to znaczy, że można „wyrzygać” z siebie potok słów bez zachowania podstawowych zasad gramatyki? Nic bardziej mylnego. Po za treścią dla niektórych jakość również ma znaczenie.

    • GLOCK

     Zaloze się że mało kto zauważył błędy o których mówi profesorek Adam „miodek” Turner…z resztą kończę dyskusje bo teraz ja spamuje sekcje komentarzy wydając sie w zbedna dyskusję czy ważniejszy jest wygląd potrawy czy jej smak. Pozdrawiam.

 • haVoc vulTure
 • Hijinx

  „Najpierw Chiny, później Europa.” i właśnie to mnie powtórnie w******a. Chiny, Chiny, Chiny ewentualnie Indie a Europa w czarnej doopie. A może sami jesteśmy sobie winni takiej sytuacji. Tak czy inaczej z niecierpliwością czekam na 7Plus.

  • Jacob Stempnik

   Zgadzam sie i również czekam na 7 Plus.

  • GLOCK

   Bo to jak poligony.jesli przyjmie się w państwach gdzie konkurencja jest ogromna to mozna probowac na innych rynkach. Po co umoczyc kasę na 5 rynkach skoro mozna na jednym.x