Nadchodzi tajemnicza Nokia z przerażającą nazwą

mm Łukasz Pająk Newsy 2018-04-15

Co jak co, ale Nokii trzeba oddać, że uprawia świetny marketing na całym świecie. Z marki zbesztanej przez Microsoft wróciła, jak gdyby nigdy nic i notuje świetne wyniki. To doskonale pokazuje, że ludzie wciąż są przywiązani do Finów, a ci to doskonale wykorzystują. Nie twierdzę, że ich modele są złe, bo coraz częściej sprawiają wrażenie bezkonkurencyjnych w swoich kategoriach. Jednak nie jest to wciąż ta sama Nokia, co potrafiła stworzyć pokraczne modele ot tak. Niewątpliwie zmienił się ten rynek. Tymczasem w Chinach zaczęły pojawiać się tajemnicze reklamy, które mogą mrozić krew w żyłach.

Czego spodziewać się po zapowiedzi takiej, jak ta poniżej?

Mi na myśl od razu przyszła pierwsza i fatalna próba stworzenia smartfona z Androidem przez Nokię i Microsoft. Seria X była nieporozumieniem i słusznie uważa się, że została stworzona wyłącznie po to, żeby udawać, iż „Robocik to dno, a Okienka są świetne”. Tym razem tak fatalnej wizji nie przewidujemy, aczkolwiek o samym smartfonie niewiele wiemy. Nieoficjalnie mówi się, że ma to być bezramkowy model ze średniej półki. Samo „X” dzisiaj może też oznaczać (oby nie!) nawiązanie do iPhone’a i jego wycięcia w ekranie.

Zobacz też: Nokia Pro Camera do pobrania!

Czemu premiera w Chinach? Jakby nie patrzeć to Nokia od swojego powrotu tak przedstawia poszczególne smartfony. Ich pierwszy model za rządów HMD GlobalNokia 6 – został przedstawiony właśnie w Państwie Środka. Wyprzedał się bardzo szybko. Analogicznie wyglądała sytuacja z następcą i kilkoma innymi propozycjami, więc tym razem nie może być inaczej. Najpierw Chiny, później Europa. O ile w ogóle Nokia X trafi do Polski, bo pamiętajmy, że Nokie 2 i 7 jeszcze się u nas oficjalnie nie pojawiły.

źródło: ithome.com • anemusek

  Ale robocik to dno więc co niby stara seria X udawała?

  • stark2991

   Twój komentarz to też dno.

 • Ironpiter

  Nokia z nazwy chce byc jak Iphone X. I z tym ma sie kojarzyć wlasnie. Iphone X Nokia X Samsung X (S10). Same iksy.

  • Potem X w nazwie firmy (jako skreślenie)

 • Adam Turner

  Czytając początek artykułu przypomina mi się dowcip o blondynce używającej słów , których znaczenia nie rozumiała , podobnie z autorem – Panie co znaczy słowo „zbesztać” ?

  • Andrzej Johnson

   E tam, czepiasz sie, to raczej wina pedagogów bo gramatyki z mlekiem matki raczej nie wyssiesz.

  • GLOCK

   Zaraz po trolach obrońcy ortografii/gramatyki to najbardziej irytująca grupa w internecie. Ich komentarze nigdy nie wnoszą niczego do dyskusji.

   Nie możecie brendzlowac sie na forach/blogach dla polonistów? 99,9% czytelników Android. com jest tu dla wiadomości o nowinkach technologicznych a nie po to by dowiedzieć się co jest poprawna forma: „mi” czy „mnie”

   • p1t3r

    Jasne, czyli to znaczy, że można „wyrzygać” z siebie potok słów bez zachowania podstawowych zasad gramatyki? Nic bardziej mylnego. Po za treścią dla niektórych jakość również ma znaczenie.

    • GLOCK

     Zaloze się że mało kto zauważył błędy o których mówi profesorek Adam „miodek” Turner…z resztą kończę dyskusje bo teraz ja spamuje sekcje komentarzy wydając sie w zbedna dyskusję czy ważniejszy jest wygląd potrawy czy jej smak. Pozdrawiam.

 • haVoc vulTure
 • Hijinx

  „Najpierw Chiny, później Europa.” i właśnie to mnie powtórnie w******a. Chiny, Chiny, Chiny ewentualnie Indie a Europa w czarnej doopie. A może sami jesteśmy sobie winni takiej sytuacji. Tak czy inaczej z niecierpliwością czekam na 7Plus.

  • Jacob Stempnik

   Zgadzam sie i również czekam na 7 Plus.

  • GLOCK

   Bo to jak poligony.jesli przyjmie się w państwach gdzie konkurencja jest ogromna to mozna probowac na innych rynkach. Po co umoczyc kasę na 5 rynkach skoro mozna na jednym.