[Poradnik tygodnia] Dostosuj interfejs Chrome’a do ekranów dotykowych

Newsy

Google Chrome to świetna przeglądarka rozwijana przez twórców Androida, z której na codzień korzystają miliony użytkowników. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej urządzeń, takich jak laptopy czy tablety, które wyposażone są w ekran dotykowy – interfejs przeglądarki Chrome nie jest jednak intuicyjny w przypadku sterowania za pomocą palca. W tym poradniku pokażę Wam, jak dostosować interfejs aplikacji Google’a do ekranów dotykowych w laptopach i tabletach, które działają pod kontrolą systemu Chrome OS lub Windows. 

Zobacz też: Dostosuj przeglądarkę Google Chrome dla telefonów do swoich potrzeb!

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Uwaga: poniższe grafiki różnią się lekko wyglądem ze względu na najnowszą aktualizację Chrome’a.

Dostosowanie interfejsu na potrzeby obsługi dotykiem jest wyjątkowo proste

Jak zatem sprawić, by obsługa Chrome’a za pomocą dotykowego ekranu była znacznie przyjemniejsza?

  1. Otwórz aplikację Google Chrome na swoim komputerze lub tablecie. Przejdź pod następujący adres:  chrome://flags/#top-chrome-md
  2. Zauważysz opcję „UI Layout for the browser’s top chrome” – zmień jej status na „Touch”. Zwiększy to rozmiar poszczególnych przycisków.
  3. Przefiltruj listę pod kątem frazy „Touch Events API” – status tej funkcji również zmień na „Enabled”.
  4. Pozostał przed nami ostatni krok – teraz wystarczy zlokalizować opcje „Touch adjustment” oraz „Touch initiated drag and drop” i aktywować je za pośrednictwem wyświetlanej strony. Te dwa dodatki zrekompensują nam brak myszki podczas korzystania z urządzenia.
  5. Gotowe – od teraz przeglądarka Google Chrome będzie działała znacznie lepiej podczas obsługi za pomocą dotyku.

Źródło: XDA-Developers, własne

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x