Nowy Snapdragon 710 zasili tajemnicze modele Xiaomi

Kamil Lewicki Newsy 2018-04-12

Pamiętacie Qualcomm Snapdragon 670? Plotki o tym procesorze pojawiają się od jakiegoś czasu. Jednostka na rynku prawdopodobnie pojawi się pod nieco inna nazwą. Co więcej, po raz pierwszy zadebiutuje w smartfonach Xiaomi.

Nowa linia procesorów Snapdragon

Qualcomm Snadpragon 700 będzie nową linią procesorów, które trafią na rynek. Pierwszym modelem będzie Snapdragon 710, który w istocie jest tym samym, co wspominany we wcześniejszych zapowiedziach Snapdragon 670.

Ośmiordzeniowa jednostka zostanie wyposażona w dwa rdzenie ARM Cortex-A75 oraz sześć nieco słabszych oraz energooszczędnych zmodyfikowanych ARM Cortex-A55. Za grafikę odpowiadać będzie układ Adreno 615 z taktowaniem 430-700 MHz.

Procesor w Xiaomi Comet oraz Sirius

Qualcomm Snapdragon 710 ma zadebiutować w dwóch nadchodzących modelach Xiaomi, o których niestety niewiele w tym momencie wiemy. Pierwszy z nich, Xiaomi Comet wyposażony będzie w ekran OLED z funkcją Always on Display, Android 8.1 Oreo, diodę podczerwieni, dwa sloty na karty SIM oraz baterię o pojemności 3100 mAh. Już teraz wiemy, że urządzenie nie zaoferuje NFC ani slotu na kartę pamięci.

Zobacz też: LG G7 Thinq już na początku maja!

Smartfon Xiaomi Sirius z kolei otrzyma ekran OLED, funkcją Always on Display i notchem, czyli popularnym wycięciem. Na pokładzie także Android 8.1 Oreo, Dual SIM, dioda podczerwieni, nieco większa bateria 3120 mAh. Po raz kolejny brak NFC oraz miejsca na kartę pamięci. Pojawai się za to tryb portretowy w aparacie.

To wszystko, co wiemy na ten temat. Więcej informacji powinno spadać wkrótce. Po szczątkowych informacji na temat nowych Xiaomi nie spodziewałbym się tutaj półki high-end. Największą bolączką może się po raz kolejny okazać brak NFC, czyli możliwości płacenia za pomocą smartfona via Google Pay.

źródło: Twitter, xda-developers • Serim

  Coś pomiędzy mi a serią redmi może mi Max, nie ma rozmiaru więc można gdybać co to będzie
  Używam Częstochowa dwoch telefonów i 2 kart płatniczych jedna mam do prywatnego przypisaną, 2 jest firmowa i używam plastiki czesti mylę telefony i mógł bym zapłacić nie tym a mi na to nie pozwala

 • variete

  Widział ktoś gdzieś jakieś porównanie kolejnych numerków Snapdragona pod względem wydajności? Kiedyś tego szukałem, ale nic nie znalazłem. Jak w ogóle szacować możliwości tych procesorów, skoro co roku wychodzi tego kilka modeli w kilku segmentach? Jeden wielki burdel i kołomyja.

  • Karol Makowski

   Mam coś co w pewnym stopniu pomoże w porównaniu
   http://www.gadgetdetail.com/list-of-qualcomm-snapdragon-cpus/

  • Serim

   700+ to flagowa moc za rozsądne pieniądze? Np. Obecnie sd801ac daje radę ale nie jest już flagowcem zmień jajka na 64 bit, wrzuć 2 razy więcej w tym jakies energooszczędne kyro i 4 mocne kyro masz sdm700+

   • variete

    Nie interesuje mnie konkretnie Snap 700, ile po prostu czasami człowiek chciałby sprawdzić wydajność np. jakiejś 6xx czy innego, gdy trzeba komuś polecić jakiś model smartfona. Ma się jakieś doświadczenia ze starszymi czy obecnymi Snapami, więc wystarczyłby jakiś zwykły wykres słupkowy, żeby szybko zorientować się, czego się można spodziewać po konkretnym typie procka.

    • Serim

     Poszukałem danych na temat tego procesora defacto jest to sdm670 6×A55 i 2×A75 1,6 i 2,6

  • Pabliell

   Z porównaniem między seriami jest problem, bo poza CPU jest jeszcze GPU. Dla przykładu: Snapdragon 660 ma wydajniejsze CPU od Snapa 820, ale słabsze GPU. Można szukać benchmarków konkretnych modeli z danym SoC, ale w grę wchodzi też optymalizacja producenta, oraz dość często spotykana praktyka oszukiwania w testach wydajności.

  • Brzdyl

   Podobno sd710 gpu = sd820 gpu, z kolei sd710 cpu jest nieco słabsze w multi od sd660.x