Nowa strategia LG – szybsze aktualizacje

Kacper Kościański Newsy 2018-04-12

LG podjęło w ostatnich kilku miesiącach wiele kroków ku poprawie sprzedaży swoich smartfonów. Firma m.in. zadeklarowała, że nie będzie już regularnie wydawać nowych smartfonów tylko po to, by dotrzymać kroku konkurencji. LG skupi się za to na ulepszaniu istniejących już modeli.

W swoim kampusie badawczo-rozwojowym firma LG otworzyła dziś „Centrum aktualizacji oprogramowania”, aby aktualizacje systemu były szybsze i bardziej dopracowane.

Pierwszą oznaką prac nowego oddziału będzie aktualizacja do Androida Oreo dla flagowego LG G6. Paczka ma zostać wypuszczona już pod koniec miesiąca, najpierw w Korei Południowej.

Zobacz także: Nastolatkowie wolą iPhone’y

Celem LG jest wypracowanie pewnego rodzaju przewagi nad Samsungiem, którego smartfony sprzedają się znacznie lepiej od wielu lat. Firma liczy, że częstszymi i bardziej dopracowanymi aktualizacjami zyska w oczach klientów – obecnych i przyszłych.

Dostosowanie obsługi posprzedażnej do potrzeb klientów jest priorytetem w firmie LG. Stabilne i konsekwentne aktualizacje pokażą naszym klientom, że smartfony LG są niezawodne i mają długi okres żywotności. – Jo Seong-jin, dyrektor generalny LG

Działania LG są zdecydowanie godne pochwały. Pytanie tylko, czy to wystarczy, by ludzie zainteresowali się ich produktami, które mimo, że są świetne, to nie mają zbyt dobrej reputacji.

Źródło: phonearena • Tobiasz Wujek

  Super, aktualizacje po pół roku od premiery systemu zamiast po roku albo półtora… Naprawdę, podobają mi się smartfony LG, miałem G Flex 2 i lubiłem ten telefon mimo jego wad, podoba mi się budowa LG G6 (całkowicie płaski ekran, grubość urządzenia i to jak leży w dłoni), ale to jak podchodzą do staranności wykonania (bootloopy, powidoki na ekranie LCD), jakości softu (optymalizacja) i aktualizacji dyskwalifikuje dla mnie tę firmę.

 • Martina Neumayer

  Tja.. nowy dział pod tytułem: „pomińmy sobie łatkę.. datę się zmieni i też będzie gites” 😛
  Jak z resztą masę innych firm także. Poczytajcie sobie raporty SRL-Labs.
  Nawet gugla złapali na wałkach.

 • stark2991

  Uwielbiam takie odkrywanie koła na nowo 😀

  • cwaniak

   Ciekawe co z tych obietnic wyjdzie

 • ale beka, chcą sie poprawić a są najbardziej w du… . v30 ma aktualizacje w Korei w EU dlaej brak a to najnowszy flagowiec, g6 nie ma w ogóle jak wypuszczą teraz w Korei to w Eu ujrzymy patrząc na v30 w wrzesniu. Parodia. Nigdy więcej tej gównianej marki. Aparat ciulowy, dźwięk słaby bo wykastrowany z DAC, QC nie ma, soft nijaki a do tego najwolniejsze aktualizacji ze wszystkich. Porażka na całego. Gówniana firma i tyle teraz żałuje że nie nie wziąłem mi6 w tej samej cenie, albo starego s7. Do tego podobno aktualizacjia tak zajebista ma być że wykastrowana z projektu Treble……DNO

  • cwaniak

   Nic dodać nic ująć. Za te sprzedawane śmiecie powinni oddawać pieniądze i to podwójnie i zakończyć produkcję.

 • łukasz Jedryszczyk

  Zapomnieliście cię dodać że LG otwiera nowy oddział który będzie się zajmował tylko aktualizacjami

  • Przecież jest napisane – tłustą czcionką.

   • łukasz Jedryszczyk

    A widzisz tak to jest gdy pomija się teksty pisane tłusta czcionką ?

  • cwaniak

   Wiesz, co oni naobiecują to i tak spaprają G6 miał być godnym następcą G5 a wyszło gówno ze słabym aparatem, procesorem i do tego bez aktualizacji. I to niby flagowiec…

   • łukasz Jedryszczyk

    Nie takie gówno jeśli odsunie się ten cały bełkot najnowszych części i cena teraz LG G6 niszczy całą klasę średniaków

  • Leo Ko

   Ciężko „przędą” a zajmą się aktualizacjami he he… ciekawe jaki będą mieli w tym interes. 😉

 • Karol Kowalski

  Powinni się wziąć za to ostro. Na mojej v30 z polskiej dystrybucji, ostatnia latka zabezpieczeń była 1 stycznia, nie wspomnę oczywiście o braku oreo. Mój poprzedni Galaxy s7 w między czasie zaktualizował zabezpieczenia dwa razy na luty i na marzec. Nie mogę powiedzieć v30 to super telefon, bateria trzyma niewiarygodnie długo, zawsze miałem flagowce i żaden nie wytrzymał 2 pełnych dni jak v30. Jednak aktualizację są godne co najwyżej budżetowego xiaomi choć myślę że i tam może być z tym lepiej.

  • Lookso

   Ja przykładowo na HTC 10 mam Oreo, a poprawki z 1go grudnia 2017. Ciekawe czy jeszcze wydadzą jakieś aktualizacje/łatki na niego xd

   • Karol Kowalski

    O to jeszcze bardziej ciekawe, dziwne że nie wprowadzili, bo styczniowe latki z tego co pamiętam latały luki w procesorach (spectre).

 • Xiaomi lepsze

  Ciekawe. Pytałem się o oreo na G5. Napisali, że ten model już nie dostanie. Tylko poprawki zabezpieczeń

 • Linkyop

  LG Polska powiedziało, że V30 dostanie Oreo w tym miesiącu. G6? Nie wiedzą kiedy, ale robią.

  • Tak jak napisałem – dla G6 ma być pod koniec kwietnia, ale najpierw w Korei Południowej. Zanim dotrze do Polski to pewnie trochę czasu upłynie.

   • cwaniak

    Jak wyjdzie 9 to może dojdzie… Ta firma to żenadax