Komentarze w Sklepie Play stają się bardziej przydatne

Łukasz Pająk Newsy 2018-04-11

Zwracacie uwagę na opinie użytkowników w Sklepie Play? Zapewne tak, ale czy opieracie się na nich w wyborze konkretnej aplikacji? Bardziej to sama ocena ma znaczenie, bo komentarze bywają… różne. Jednak często można zauważyć, że ktoś wystawił 5 gwiazdek, ale dopisał, że aplikacja nie działa. Skąd taki ruch? Dlaczego ktoś tak postąpił? Zróżnicowanie może wynikać z wielu czynników, ale najczęściej wygląda to tak, że ktoś wystawił ocenę, a później postanowił ją zmienić. Teraz można się upewnić.

Otóż do sklepu Play trafiła nowa funkcjonalność. Wciąż możemy czytać opinie użytkowników, ale dodatkowo pojawiła się ich historia edycji. Powinna pojawić się ona już u wszystkich, aczkolwiek wciąż istnieje szansa, że niektórzy ujrzą ją dopiero za kilka dni lub tygodni. Wspomnianą historię możecie sprawdzić poprzez rozwinięcie opcji, dotyczących danej oceny.

Oczywiście nie przy wszystkich komentarzach odpowiednia opcja będzie widoczna, bo funkcja w ogóle się nie pojawia, jeśli dana opinia nie była zmieniana. Już sam fakt, że są one oznaczane odnośnie starszych wersji daje wiele, ale tym razem będziemy mogli chociażby dowiedzieć się, na który tak naprawdę wpis odpowiedział wydawca.

Zobacz też: Honor 10 nadchodzi i warto poczekać.

Niby prosta rzecz, a potrafi wyjaśnić wiele kwestii. W takim razie pytanie do Was – czy faktycznie czytacie te opinie i sugerujecie się nimi? Czy też stawiacie przede wszystkim na ogólną ocenę i tym sposobem bierzcie pod uwagę również opinie w stylu „5 – nie działa”?

źródło: Android Police • SoGood

  Przydałoby się coś, co sygnalizowaloby opinie które były edytowane

 • Martina Neumayer

  No.. zależy jak patrzeć. W de 1 jest najlepszą oceną, a w pl dla odmiany 6, toteż różnie z całokształtem może być.

  • SoGood

   No właśnie dobrze, że nie „opinii” w betach widocznych dla wszystkich. Odstraszaloby to „zwykłych ludzi” od wersji stabilnych, których „opinie”by nie dotyczyły.
   Wersja beta maja zazwyczaj swoje kanały do dyskusji.
   W betach „opinie” możesz wysłać ale tylko do twórcy/programisty.
   Uważam, że rozwiązanie aktualne w przypadku bet (ów?) jest dobre.

   • Martina Neumayer

    Przecież do bety zwykły szarak nie ma dostępu, więc co ma odstraszać?

    • Łukasz Pająk

     Każdy może zostać betatesterem wielu aplikacji.

     • Martina Neumayer

      No nie do końca.. Są i takie, gdzie masz nieotwarte wyłącznie testy. Czy przykładowo dostępne od jakiegoś tam poziomu testera, uzyskiwanego
      w tych w których się uczestniczyło wcześniej. Bo nie tylko przez gugla można „teścić”. W tym temacie również jest sporo opcji. Mnie w testowanie wkręcił znajomek.. najpierw też tylko w sumie apki, ale potem poszło już poważniej nieco.. w sprzęt. I dziś po prawie siedmiu latach mam dostęp do naprawdę fajooooskich rzeczy na długo przed premierami, właśnie w ramach ich testowania 😉 Nie mówiąc już o reszcie bonusów, opcjach odkupu sprzętu w super cenach, dostępie do software przeróżnego, którego próżno szukać gdzieś indziej.. a na kontaktach z mega ciekawymi ludźmi kończąc. O kasie za tą robotę to już nie wspomnę, bo wiadomo.

    • SoGood

     Chciałaś system komentarzy/opinii wersji beta jako otwarty, a więc „szarak” miałby wówczas dostęp do nich.

     • Martina Neumayer

      Nie jako otwarty! Nigdzie nie napisałam o otwartości!
      Kurrrfffasz mać zacznijcie w końcu czytać to co macie przed oczami!
      Nudne się już robi to tłumaczenie wam rzeczy oczywistych.

 • @rtur

  Android system webview- komentarze dotyczące tej aplikacji to prawdziwa kopalnia wiedzy … https://uploads.disquscdn.com/images/3f4e00419e496122f13d1a60bc5f1b1749db14507e767243d75e32d1b141e3ba.png

  • Martina Neumayer

   hehe oj lepsze bywały.. Nawet i całe bitwy, czy inne komentowe wojenki 😉

 • stark2991

  Czasem czytam, zależy od aplikacji. I czasem wystawiam ocenę z opisem, żeby każdy wiedział.
  Zmiana czasami przydatna, ale przydałaby się też możliwość odpisywania na odpowiedź twórcy, lub w ogóle normalny drzewkowy system komentarzy.

  • Łukasz Pająk

   Drzewkowy system komentarzy z twórcą ok, ale nie każdy z każdym – straszny śmietnik by się zrobił.

   • stark2991

    No wiem, ale czasami przydałaby się możliwość porozmawiania z autorem oceny 🙂

 • CezaR

  Przy każdej nowo instalowanej appce obowiązkowo czytam co o niej napisali i jakie miała problemy w przeszłości lub ich nie miała. Czasami to tez dobre źródło informacji bieżących, jeśli jakaś nie działa lub została zepsuta po aktualizacji (nie będę tu podawał przykładów heh)
  Sam tez czasami dodaje opis i gwiazdki.x