ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sklep Play uciążliwe reklamy

Komentarze w Sklepie Play stają się bardziej przydatne

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zwracacie uwagę na opinie użytkowników w Sklepie Play? Zapewne tak, ale czy opieracie się na nich w wyborze konkretnej aplikacji? Bardziej to sama ocena ma znaczenie, bo komentarze bywają… różne. Jednak często można zauważyć, że ktoś wystawił 5 gwiazdek, ale dopisał, że aplikacja nie działa. Skąd taki ruch? Dlaczego ktoś tak postąpił? Zróżnicowanie może wynikać z wielu czynników, ale najczęściej wygląda to tak, że ktoś wystawił ocenę, a później postanowił ją zmienić. Teraz można się upewnić.

Otóż do sklepu Play trafiła nowa funkcjonalność. Wciąż możemy czytać opinie użytkowników, ale dodatkowo pojawiła się ich historia edycji. Powinna pojawić się ona już u wszystkich, aczkolwiek wciąż istnieje szansa, że niektórzy ujrzą ją dopiero za kilka dni lub tygodni. Wspomnianą historię możecie sprawdzić poprzez rozwinięcie opcji, dotyczących danej oceny.

Oczywiście nie przy wszystkich komentarzach odpowiednia opcja będzie widoczna, bo funkcja w ogóle się nie pojawia, jeśli dana opinia nie była zmieniana. Już sam fakt, że są one oznaczane odnośnie starszych wersji daje wiele, ale tym razem będziemy mogli chociażby dowiedzieć się, na który tak naprawdę wpis odpowiedział wydawca.

Zobacz też: Honor 10 nadchodzi i warto poczekać.

Niby prosta rzecz, a potrafi wyjaśnić wiele kwestii. W takim razie pytanie do Was – czy faktycznie czytacie te opinie i sugerujecie się nimi? Czy też stawiacie przede wszystkim na ogólną ocenę i tym sposobem bierzcie pod uwagę również opinie w stylu „5 – nie działa”?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy