Dawno temu, kiedy Microsoft wydawał smartfony pod marką Lumia, istniała aplikacja o nazwie Nokia Camera potem Lumia Camera a także Nokia Pro Camera (nazwa była często zmieniana). Program aparatu był wtedy jednym z najlepszych dostępnych na urządzenia mobilne.

Wraz z zapowiedzią Nokii 7 oraz Nokii 8 Sirocco na MWC w Barcelonie, pojawiła się także informacja, że HMD Global zamierza przywrócić uwielbianą przez fanów opcję fotograficzną znaną z Lumii. Chodzi o funkcję Pro Camera, która w estetyczny sposób przedstawia zmiany ustawień podczas robienia zdjęć. Podzielone zostały one na półokręgi, na których znajdują się niewielkie kółka do przesuwania. Jest to szalenie „fajny” sposób dostosowania ustawień aparatu. Okazuje się, że nowy update Nokii 7 otrzymał nową wersję aplikacji kamery o numerze 8.0260.50, która zawiera w sobie „Pro mode”. Co ciekawe, program można pobrać przez APKMirror, a więc wypróbujecie ją na swoich smartfonach.

Zobacz także: 7000 zł za smartfon z Androidem to zbyt dużo

Zła informacja jest taka, że mi ona nie zadziałała tak jak powinna. Zamiast wspaniałych półokręgów otrzymałem zwykłe suwaki. Ponadto otwarcie ustawień kończyło się błędem i zamknięciem aplikacji. Podobna sytuacja ma miejsce na smartfonach od Google. Być może zatem opcja działa w tej chwili jedynie na smartfonach Nokii. Jeżeli są tu właściciele smartfonów tej marki, to z pewnością spodoba się Wam udostępniony program. Dostępny jest on pod tym linkiem, jednak instalujecie go na własną odpowiedzialność.

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.