[Pobierz] Wypróbuj Nokia Camera z opcją Pro Camera

mm Adam Lulek Newsy 2018-04-11

Dawno temu, kiedy Microsoft wydawał smartfony pod marką Lumia, istniała aplikacja o nazwie Nokia Camera potem Lumia Camera a także Nokia Pro Camera (nazwa była często zmieniana). Program aparatu był wtedy jednym z najlepszych dostępnych na urządzenia mobilne.

Wraz z zapowiedzią Nokii 7 oraz Nokii 8 Sirocco na MWC w Barcelonie, pojawiła się także informacja, że HMD Global zamierza przywrócić uwielbianą przez fanów opcję fotograficzną znaną z Lumii. Chodzi o funkcję Pro Camera, która w estetyczny sposób przedstawia zmiany ustawień podczas robienia zdjęć. Podzielone zostały one na półokręgi, na których znajdują się niewielkie kółka do przesuwania. Jest to szalenie „fajny” sposób dostosowania ustawień aparatu. Okazuje się, że nowy update Nokii 7 otrzymał nową wersję aplikacji kamery o numerze 8.0260.50, która zawiera w sobie „Pro mode”. Co ciekawe, program można pobrać przez APKMirror, a więc wypróbujecie ją na swoich smartfonach.

Zobacz także: 7000 zł za smartfon z Androidem to zbyt dużo

Zła informacja jest taka, że mi ona nie zadziałała tak jak powinna. Zamiast wspaniałych półokręgów otrzymałem zwykłe suwaki. Ponadto otwarcie ustawień kończyło się błędem i zamknięciem aplikacji. Podobna sytuacja ma miejsce na smartfonach od Google. Być może zatem opcja działa w tej chwili jedynie na smartfonach Nokii. Jeżeli są tu właściciele smartfonów tej marki, to z pewnością spodoba się Wam udostępniony program. Dostępny jest on pod tym linkiem, jednak instalujecie go na własną odpowiedzialność.

Źródło: androidpolice • Vulg911

  Na Nokii 8 okręgów brak, ale bez problemu można wejść w ustawienia programu. Pierwsze wrażenie – poza zmianą wyglądu i dodaniu opcji zrobienia zdjęcia Picture In Picture (Bothie już był) innych zmian brak. Chyba, że coś zostało ukryte głębiej. Tryb manualny nadal ubogi w opcje.

 • Haker Bonzo

  Działa wszystko androida 7.1.1 Lenovo Moto Z

 • Damian Kryjak

  Dzięki za info dobrze że mam Nokie?

  • ww-zg

   Jaki model? Szósta z siedemnastego na Oreo sensowna?

 • Roland Brochocki

  LG G6 – działa tylko główny aparat, nie działa automatyczne „upiększanie”, wysypuje się przy nagrywaniu Slow Motion. Ogólnie d… nie urywa…

  • Karol Makowski

   Masz napisane jak byk że dla posiadaczy nokii

   • Roland Brochocki

    Dziękuję za krótką lekcję czytania, ale wiem co tam jest napisane. Nie pomyślałeś że kierowała mną zwykła ciekawość instalując tą APK’ę? Nie oczekiwałem nic, a moje spostrzeżenia napisałem dla innych. Jak widać – nie dla Ciebie. Pozdrawiam

 • Piotr

  Ale jednak ma błędy…

 • Piotr

  Działa na Note8 🙂x