ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Mini MicroSD Reader dla Nexusa 7 i nie tylko

Autor: Herman Żatuchin Kategoria: Newsy

Na Kickstarterze pojawił się ciekawy dodatek do urządzeń, który, sądząc po zwiększającej się ilości dotacji, prawdopodobnie niedługo będzie dostępny dla każdego.  Mowa o czytniku kart microSD, który podłącza się za pomocą portu micro USB. Warunek jest jednak taki, by ten ostatni wspierał USB host lub USB-OTG (On The Go).

Taki gadżet przyda się szczególnie tym urządzeniom, które nie posiadają możliwości rozszerzenia pojemności poprzez karty pamięci. Na razie został wyprodukowany prototyp, ale czytnik wejdzie do masowej produkcji, gdyż suma 5000 $ dolarów, jaką wyznaczyli twórcy, została już przekroczona o ponad 3500 $.  Na stronie Kickstartera wspomniano o trzech klasach urządzeń:

  • Samsung Galaxy S2, S3, Note, Note 2; Wsparcie 1 klasy
  • Motorola RAZR M, RAZR HD, RAZR MAXX HD; Wsparcie 1 klasy
  • HTC One X+, Evo 4G LTE (Sprint), DROID DNA;Wsparcie 1 klasy
  • Samsung Galaxy Nexus, Google Nexus 7 & Nexus 10; Wsparcie 2 klasy
  • Nook Color, Kindle Fire; Wsparcie 3 klasy
  • Tablety wykorzystujące RockChip & AllWinner chips; Sonicview N710; Wsparcie 1 klasy

Pierwsza klasa nie wymaga ingerencji w oprogramowanie i otrzymujemy wsparcie przez jakichkolwiek modyfikacji, w przypadku drugiej potrzebny jest root i aplikacje oferowane przez osoby trzecie (przykład: Media Importer), natomiast w trzeciej klasie – zmodyfikowany system jak CyanogenMod.

Jeśli ktoś chce zakupić urządzenie, to na stronie Kickstartera możliwe jest jeszcze wsparcie w postaci 12$ razem z wysyłką w dowolne miejsce na świecie. Podoba Wam się taki pomysł?

źródło: androidauthority.com

Sprawdź najnowsze wpisy